depilacja laserowa, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach

Podologia

Poniżej przedstawiamy zabiegi jakie Roseti Med&Beauty może zaproponować w tej dziedzinie.

Stopy nie mają z nami łatwo. O każdej porze roku narażone są na podrażnienia. Latem fundujemy im przegrzanie, otarcia i czynniki zewnętrzne. W okresie jesienno-zimowym zakładamy skarpety i… zapominamy o nich. Oprócz tego popełniamy błędy związane z niewłaściwym doborem obuwia. Dlatego poza codzienną pielęgnacją warto od czasu do czasu podarować naszym stopom nieco relaksu i udać się do podologa, aby zapewnić im regenerację i wdrożyć działania profilaktyczne. 

Podstawowy zabieg podologiczny

Czas trwania: 1,5 h

Cena: 150 zł

W pierwszej kolejności polecamy zabieg pielęgnacyjno-profilaktyczny, będący niejako bazą i podstawowym rytuałem dla stóp. Kto szczególnie powinien zapisać się na niego?

 • osoby odczuwające dyskomfort w wyniku rozmaitych zmian skórnych na stopach;
 • chorzy na cukrzycę;
 • seniorzy;
 • sportowcy;
 • osoby pracujące w pozycji stojącej;
 • osoby otyłe;
 • wszyscy, którzy noszą źle dobrane, niewygodne obuwie;
 • pacjenci z tendencją do hiperkeratoz, odcisków, modzeli;
 • pacjenci z grzybicą paznokci;
 • osoby z pękającymi piętami;
 • ci, którzy mają nawracający problem z wrastającymi paznokciami.

Pedicure leczniczy to przede wszystkim ulga dla stóp, profesjonalna pielęgnacja i zapobieganie nawrotom schorzeń.

Pacjentom, u których specjalista wykluczy przeciwwskazania do tego zabiegu, proponujemy połączenie podstawowego zabiegu podologicznego z malowaniem paznokci u stóp lakierem hybrydowym. Takie dopieszczenie stóp to wisienka na torcie i gwarancja dobrego samopoczucia pacjenta opuszczającego gabinet.

Usunięcie wrastającego fragmentu paznokcia

Do najczęstszych przyczyn wrastających paznokci u stóp należą niewłaściwa pielęgnacja (błędy przy obcinaniu) oraz urazy mechaniczne. W naszym gabinecie można otrzymać doraźną pomoc podologa, który przy pomocy specjalnych przyrządów fachowo wytnie wrastający, a przez to drażniący, element paznokcia. Zabieg szybko przynosi pacjentowi ulgę i niweluje stan zapalny. W dalszej kolejności osoba kierowana jest na terapię z wykorzystaniem odpowiednio dopasowanej klamry. Jej noszenie pozwala przywrócić właściwy kierunek wzrostu paznokcia. W Roseti Med&Beauty indywidualnie dobieramy klamrę dla pacjenta, zależnie od stopnia wrośnięcia czy wkręcenia się paznokcia, a następnie zapraszamy na wizyty kontrolne, w czasie których sprawdzamy postępy leczenia i przekładamy klamrę tak jak trzeba.

Terapia i kontrola kurzajek

Niesiemy pomoc osobom borykającym się z brodawkami wirusowymi, popularnie zwanymi kurzajkami. Do zakażenia wirusem HPV (brodawczaka ludzkiego) dochodzi w wyniku bezpośredniego kontaktu, na przykład na basenie (zawsze korzystajmy z klapek!) albo w sklepie obuwniczym (przymierzając buty, zakładajmy jednorazowe stopki!). Jak rozpoznać kurzajki? Występują w postaci szorstkich gródek otoczonych masą rogową. Nierzadko możemy zaobserwować na nich czarne punkciki, tzw. „korzonki” – to nic innego jak skrzepy krwi, które są skutkiem np. ścierania brodawki. Leczenie kurzajek dopasowujemy indywidualnie do potrzeb pacjenta, biorąc pod uwagę wielkość i liczbę zmian oraz ich charakterystykę. Naszych pacjentów zapraszamy też na wizyty kontrolne, aby monitorować obecność wirusa.

Usunięcie krwiaka pod paznokciem

W wyniku urazu mechanicznego paznokcia pod jego płytką może dojść do mini wylewu krwi i uszkodzenia naczyń krwionośnych zlokalizowanych w tym miejscu. Tak powstaje krwiak podpaznokciowy, którego zignorowanie może doprowadzić do odwarstwienia się płytki paznokcia od łożyska (tzw. onycholiza), a stąd już prosta droga do zakażenia. Dlatego jak najszybciej (do 48 godzin po urazie) należy udać się do podologa po pomoc. Odbarczy on, czyli usunie krwiaka, zmniejszając w ten sposób ryzyko powikłań. 

Przyjdź do naszego gabinetu także wówczas, gdy masz krwiaka podpaznokciowego od dłuższego czasu, postaramy się pomóc. Specjalista dokładnie oczyści płytkę, pobudzi łożysko i zaproponuje specjalne preparaty regeneracyjne.

Usuwanie odcisków

Któż z nas nie doświadczył bolesnych odcisków na stopach, będących wynikiem dłuższego tarcia lub ucisku? Widoczne gołym okiem stożki ze skierowanym w górę zakończeniem posiadają rdzeń, który powoduje dolegliwości bólowe, ponieważ wbija się głęboką w skórę właściwą podczas chodzenia. Odciskom trzeba zatem zaradzić. W jaki sposób? Korzystając z usług podologa (np. u nas, w Myślenicach), który usunie odcisk przy pomocy specjalnych narzędzi. Ten krótki zabieg przynosi natychmiastową ulgę. Otrzymasz także opatrunek oraz wytyczne dotyczące odpowiedniej pielęgnacji stopy.

Usuwanie modzeli

Inną przykrą konsekwencją długotrwałego nacisku na stopę (np. noszenia ciasnego obuwia) albo nierównomiernego czy nadmiernego jej obciążenia są modzele, czyli nieostro zakończone, żółte lub szare zgrubienia na warstwie rogowej naskórka. Na początku nie bolą, dlatego bywają ignorowane przez pacjentów, ale mogą pękać, a wtedy już powodują dyskomfort i zwiększają ryzyko wystąpienia zakażeń. Tymczasem z modzelami łatwo się uporać, regularnie odwiedzając gabinet podologiczny, gdzie specjalista bezboleśnie pozbędzie się nagromadzonych zrogowaceń. Uzupełnieniem terapii jest właściwa pielęgnacja stóp w domu – w Roseti Med&Beauty dowiesz się, na czym dokładnie polega.

Opracowanie pękających pięt, rozpadlin

Popękane pięty to wstydliwy problem estetyczny i zdrowotny. Do ich przyczyn należą: nadmiernie wysuszona skóra, niedobór witaminy A, nieodpowiednio dobrane obuwie, niektóre choroby, np. cukrzyca, a także nadwaga, a nawet uwarunkowania genetyczne. To oczywiście nie znaczy, że jesteśmy skazani na pękające pięty i rozpadliny. W naszym gabinecie podologicznym można otrzymać skuteczną pomoc w walce z problemem. Aby przywrócić skórze pięt ciągłość i elastyczność, w pierwszej kolejności usuwamy nadmiarowe warstwy rogowe, a następnie zalecamy odpowiednią suplementację oraz systematyczne nawilżanie pięt z użyciem kosmetyków indywidualnie dopasowanych do potrzeb pacjenta. Uwaga! Nie należy używać pumeksów, tarek i preparatów złuszczających do pięt – przynoszą efekt odwrotny niż zamierzony, powodując dodatkowe podrażnienia skóry.

Rekonstrukcja płytki paznokcia

Bywa tak, że w wyniku stłuczenia albo przytrzaśnięcia, a niekiedy także z powodu niewłaściwej pielęgnacji albo postępującej choroby, dochodzi do onycholizy, czy oddzielenia płytki paznokcia od jego łożyska. Wtedy pozostaje już tylko jego rekonstrukcja. W Roseti Med&Beauty wykonujemy ją, stosując specjalną masę żelową lub akrylową. Pamiętaj jednak, że rekonstrukcja płytki paznokcia możliwa jest tylko wówczas, gdy naturalny paznokieć ma przynajmniej 1/3 swojej długości. Zabiegu nie wykonuje się w przypadku grzybicy.

Dobry podolog w myślenicach?

zapraszamy do nas!

Podolog z prawdziwego zdarzenia powinien nie tylko umieć przeprowadzić zabieg, ale również zadbać o przyjazną atmosferę podczas wizyty i maksymalny komfort pacjenta. Naszych specjalistów wyróżnia doświadczenie oraz empatyczne podejście do każdej osoby odwiedzającej gabinet. Udzielamy wartościowych porad w zakresie właściwej pielęgnacji i profilaktyki stóp. Dlatego Roseti Med&Beauty to miejsce na mapie Myślenic, które warto odwiedzić. Sprawdź, co jeszcze możemy Ci zaproponować!