Podologia

podologia roseti med and beauty

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY (1,5h) 150 zł
Pedicure leczniczy to profesjonalny zabieg podologiczny mający na celu pielęgnację, profilaktykę i leczenie.
-usuwa dyskomfort spowodowany schorzeniami i zmianami skórnymi
-polecany dla osób chorych na cukrzycę, starszych, uprawiających sport, pracujących w pozycji stojącej, otyłych, chodzących w niedopasowanym, niewygodnym obuwiu
-mających tendencję do powstawania hiperkeratoz, odcisków, modzeli
-borykających się z wrastającymi paznokciami, grzybicami paznokci, pękającymi piętami

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY Z HYBRYDĄ
Malowanie hybrydą tylko i wyłącznie przy braku przeciwskazań które zostają ocenione w trakcie zabiegu. Pedicure leczniczy to profesjonalny zabieg podologiczny mający na celu pielęgnację, profilaktykę i leczenie.
-usuwa dyskomfort spowodowany schorzeniami i zmianami skórnymi
-polecany dla osób chorych na cukrzycę, starszych, uprawiających sport, pracujących w pozycji
stojącej, otyłych, chodzących w niedopasowanym, niewygodnym obuwiu
-mających tendencję do powstawania hiperkeratoz, odcisków, modzeli
-borykających się z wrastającymi paznokciami, grzybicami paznokci, pękającymi piętami

WYCIĘCIE WRASTAJĄCEGO ELEMENTU PAZNOKCIA
Polega na usunięciu drażniącego elementu wrastającego paznokcia. Jest to pomoc doraźna, która ma na celu przyniesienie ulgi w bólu i pozbyciu się stanu zapalnego. W celu wyeliminowania wrastania konieczna jest dalsza terapia, najczęściej przy użyciu odpowiednio dobranej klamry.

TERAPIA BRODAWKI WIRUSOWEJ (KURZAJKI)
Brodawki wirusowe powstają na skutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) poprzez bezpośredni kontakt z wirusem. To charakterystyczne gródki o szorstkiej powierzchni otoczone masami rogowymi. Często widoczne czarne punkty na powierzchni brodawek, zwykle określane przez pacjentów jako „korzonki” są to zakończenia kapilarów ze skrzepami krwi – pojawiają się przy ścieraniu lub ścinaniu brodawek. Terapia brodawek dobierana jest indywidualnie, po określeniu rodzaju, ilośći i wielkości zmian.

KONTROLA BRODAWKI WIRUSOWEJ(KURZAJKI)

USUNIĘCIE KRWIAKA PODPAZNOKCIOWEGO
Krwiak podpaznokciowy to wylew krwi powstający pod płytką paznokcia, na skutek urazu
mechanicznego i uszkodzenia położonych pod nią drobnych naczyń krwionośnych. Częstym
powikłaniem jest onycholiza (odwarstwienie się płytki paznokcia od łożyska) w wyniku czego może dojść do zakażeń i zejścia paznokcia. Kluczowe jest najbliższe 48 h po urazie, daje duże szanse na usunięcie (odbarczenie) krwiaka bez większych powikłań. W przypadku starszych urazów płytka zostaje dokładnie oczyszczona, łożysko pobudzone, a do codziennej pielęgnacji zalecone zostają odpowiednie preparaty wspomagające regenerację.

USUWANIE ODCISKÓW
Odciski powstają wskutek długotrwałego ucisku bądź tarcia danego obszaru stopy. Mają kształt stożka, z ostrym, skierowanym do góry zakończeniem. Rdzeń, który w czasie chodzenia wbija się w skórę właściwą, powoduje ostry ból. Usuwanie odbywa się przy pomocy odpowiednich narzędzi i daje natychmiastową skuteczność. Na koniec założony zostaje opatrunek odciążający oraz zalecona zostaje odpowiednia pielęgnacja.

USUWANIE MODZELI
To zgrubienia na warstwie rogowej naskórka, które powstają wskutek długotrwałego nacisku, bądź nierównomiernego czy nadmiernego obciążenia stopy. Są nieostro ograniczone od zdrowej skóry, nie mają jądra, zazwyczaj przybierają żółty lub szary odcień. Początkowo są niebolesne, ale mogą pękać, a to zwiększa ryzyko zakażeń bakteryjnych oraz powoduje nieprzyjemne odczucia. Zabieg polega na systematycznym bezbolesnym usuwaniu nagromadzonych zrogowaceń i odpowiedniej pielęgnacji domowej.

OPRACOWANIE PĘKAJĄCYCH PIĘT, ROZPADLIN
Podstawą terapii pękających pięt jest przywrócenie skórze jej ciągłości i elastyczności. Usunięty zostaje nadmiar warstw rogowych, zalecona właściwa suplementacja oraz regularne nawilżanie za pomocą indywidualnie dobranych kremów. Nie należy stosować preparatów złuszczających, tarek czy pumeksów, które powodują dodatkowe podrażnienia.

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIA
Wykonuje się ją przy użyciu specjalnej masy żelowej lub akrylowej. Naturalny paznokieć musi mieć minimum 1/3 swojej długości i być wolnym od grzybicy.

ZAŁOŻENIE KLAMRY – TERAPIA WRASTAJĄCYCH I WKRĘCAJĄCYCH SIĘ PAZNOKCI
Klamra zostaje indywidualnie dobrana, w zależności od stopnia wrastania/wkręcania się paznokcia.

KONTROLA KLAMRY
KONTROLA KLAMRY Z PRZEŁOŻENIEM