peelingi chemiczne, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach

Zabiegi oczyszczające

Proponujemy dwa rodzaje zabiegów: oczyszczanie manualne twarzy oraz oczyszczanie manualne pleców

Eksfoliacja – lub inaczej peeling, abrazja czy też ablacja, której głównym zadaniem jest złuszczenie starego, martwego naskórka. W wyniku tego zabiegu skóra pozostaje rozjaśniona, przebarwienia są zredukowane, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Do usunięcia starego naskórka wykorzystuje się najczęściej alfahydroksykwasy (AHA). Pomimo tego, że nazwa ta brzmi może dosyć groźnie, to warto wspomnieć, że kwasy AHA występują naturalnie i są całkowicie bezpieczne.

kwas migdałowy, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach
Kwas migdałowy

Jest jednym z częściej wykorzystywanych kwasów kosmetycznych. Pozyskuje się go w procesie hydrolizy gorzkich migdałów. Charakteryzuje się znakomitymi właściwościami terapeutycznymi. Jest całkowicie bezpieczny i łagodny, a jego antybakteryjne działanie znakomicie redukuje łagodne stany zapalne skóry, redukuje łojotok. Z tego względu jest szczególnie polecany na cerę tłustą i trądzikową.

kwas glikolowy, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach
Kwas glikolowy

Pozyskiwany obecnie z trzciny cukrowej może być wykorzystywany w zabiegach eksfoliacji w różnych stężeniach. Działa pozytywnie na skórę naznaczoną trądzikiem i zaskórniakami. Kwas ten poprawia również kolorystykę skóry, redukuje rozszerzone pory i blizny, a także zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek. Wykazano, że kwas glikolowy pobudza krążenie krwi w skórze poddawanej zabiegowi, przez co jej metabolizm jest znacznie lepszy.

kwas pirogronowy, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach
Kwas pirogronowy

Powstaje w procesie fermentacji różnych owoców. Wykazuje właściwości dermoplastyczne oraz antymikrobowe. Cechuje się szybkością działania i wnikania w skórę. Pomimo silnego i agresywnego działania złuszczającego jest on bezpieczny, a zabiegi z jego wykorzystaniem nie są bolesne. Tak jak pozostałe kwasy stymuluje skórę do produkcji kolagenu, redukuje przebarwienia i łojotok, a także zmniejsza widoczność zmarszczek i blizn.

Przeciwwskazania

  • nowotwory,
  • stany zapalne skóry,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry,
  • tendencja do tworzenia się blizn przerostowych,
  • trądzik ropowiczy i różowaty,
  • niedawno przeprowadzony zabieg chirurgiczny (w okolicach miejsca eksfoliacji),
  • opryszczka,
  • alergia na kwasy wykorzystywane w zabiegu.