otyłość miejscowa, klinika medycyny estetycznej roseti med&beuaty w myślenicach

Usuwanie cellulitu

Jeden z najpowszechniejszych problemów estetycznych wśród kobiet. Kosztowne kosmetyki, ćwiczenia, dieta… – to wszystko może pomóc, ale nie wyeliminuje całkowicie cellulitu, jeśli już wystąpił.

Jak zatem pozbyć się nierówności na skórze? Czy istnieje skuteczny sposób na usuwanie cellulitu? Najlepszym wsparciem w walce z tak zwaną „pomarańczową skórką” są profesjonalne zabiegi stymulujące na ciało, które mają na celu między innymi pobudzenie krążenia i przyspieszenie metabolizmu. Sprawdź, z jakich możesz skorzystać w naszym gabinecie.

Czym jest cellulit i czy można zapobiec jego powstaniu?

Nie każdy wie, że cellulit to problem natury medycznej. Wiąże się z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, a objawia nierówną, pofałdowaną powierzchnią skóry – podobną do pomarańczy, stąd powszechne określenie: „pomarańczowa skórka”. Dlaczego tak się dzieje? Do najważniejszych czynników, sprzyjających powstawaniu cellulitu, należą:

  • mała aktywność fizyczna, siedzący tryb życia;
  • zbyt szybka utrata masy ciała, np. w wyniku odchudzania;
  • niewłaściwa dieta (m.in. wysokoprzetworzona, bogata w kofeinę i węglowodany);
  • przewlekły stres;
  • obcisłe ubrania.

Odpowiedni tryb życia może zmniejszyć ryzyko wystąpienia cellulitu, jednak olbrzymie znaczenie mają tu również zaburzenia hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne, z którymi trudno dyskutować. Jeśli borykasz się z cellulitem, najskuteczniejszą obroną będzie skorzystanie z któregoś z dedykowanych zabiegów w naszej klinice.

Usuwanie cellulitu
Myślenice już wiedzą, co robić

Miejsca, w których najczęściej występuje cellulit, to: uda, pośladki, biodra i brzuch. To właśnie przede wszystkim te obszary poddajemy zabiegom medycyny estetycznej w naszej klinice. Oferta gabinetu skierowana jest do wszystkich, którzy pragną pozbyć się krępującego problemu w postaci cellulitu. Wstrzykiwanie substancji aktywnych lub sterylnego dwutlenku węgla, wykorzystanie kontrolowanej częstotliwości prądu radiofrekfencyjnego, specjalistyczny masaż, a nawet terapia oddziałująca na zmysł węchu – to nasze sposoby na wsparcie mikrokrążenia i stymulowanie komórek do wytwarzania włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry. Rezultatem tych działań są widoczna poprawa kondycji skóry, jej odmłodzenie i redukcja cellulitu. Możemy nie tylko zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki, ale też przyczynić się do modelowania sylwetki w pożądanym przez pacjentkę kierunku. Wiemy, że cellulit może powodować kompleksy: powstrzymywać przed założeniem stroju kąpielowego albo spódniczki mini. Chcemy pomóc Ci się z nimi uporać, aby nie tylko wyrównać nieestetyczne góry i doliny na ciele, ale też podnieść Twoją samoocenę. Pamiętaj, że masz prawo czuć się piękna, a zabiegi, które proponujemy, to ukłon w stronę ciała i ducha. W internecie można znaleźć opracowania, według których blisko 90% kobiet boryka się z cellulitem. Choć prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu rośnie wraz z wiekiem i utratą elastyczności skóry, problem dotyczy osób w każdym wieku. Jeśli u Ciebie także występuje pomarańczowa skórka, która przeszkadza Ci i ogranicza Twoje aktywności, zapraszamy do nas! Bez względu na to, ile masz lat, postaramy się pomóc i tak dobrać zabieg, aby przyniósł jak najlepsze efekty. Bezpiecznie, nieinwazyjnie i w przyjaznej atmosferze! Sprawdź, jakie zabiegi będą skuteczne w walce z cellulitem: Jako eksperci w dziedzinie usuwania cellulitu chętnie podpowiemy, który z oferowanych zabiegów będzie odpowiedni dla Ciebie, przy uwzględnieniu Twoich indywidualnych uwarunkowań i przyzwyczajeń. Pierwsza wizyta w naszej klinice to zawsze szczegółowa konsultacja z pacjentem, która ma na celu poznanie jego potrzeb i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do poddania się konkretnej procedurze. Po skorzystaniu z zabiegu warto przestrzegać diety antycellulitowej oraz zadbać o aktywny tryb życia. Odpowiednia dawka ruchu, pełnowartościowe posiłki, bogate w błonnik i kwasy omega-3, a także właściwe nawodnienie organizmu – na to powinnaś zwracać szczególną uwagę każdego dnia.

Dlaczego my?

Zabiegi na cellulit w Roseti Med&Beauty Myślenice

Wybór dobrego gabinetu, w którym poddamy się działaniom ekspertów w dziedzinie medycyny estetycznej, to pierwszy krok do sukcesu. Szukając miejsca, w którym zdecydujesz się na zabieg usunięcia cellulitu, zwróć uwagę przede wszystkim na kompetencje personelu oraz sprzęt, który wykorzystują w pracy. Dlaczego warto zaufać naszej klinice?

Najwyższa jakość świadczonych usług wynika z doświadczenia naszych lekarzy i kosmetologów. Każda z osób pracujących w Roseti Med&Beauty specjalizuje się w konkretnej dziedzinie, przez co doskonale zna się na rzeczy. Stosujemy wyłącznie bezpieczne zabiegi, wspomagamy się profesjonalnym sprzętem, a do tego cechuje nas pozytywna energia, którą dzielimy się z pacjentami. Skuteczne usuwanie cellulitu w Myślenicach? Wybierz naszą klinikę i dołącz do grona zadowolonych klientów.

Chcesz dowiedzieć się
więcej na temat dbania o ciało?

Zapraszamy na naszego bloga