powiększanie ust, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach

Nici Liftingujące

NICI LIFTINGUJĄCE APTOS jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu.

Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (z innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku.

Nićmi Aptos możemy wykonywać korekcję odstających uszu.

Korekcja nosa – nici Aptos stosujemy także do trwałej korekcji nosa.

Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymuluje wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą.

Na samym początku zaznaczane są strategiczne miejsca, w które nici będą wprowadzane. Następnie dokonuje się miejscowego znieczulenia za pomocą leku znieczulającego – Lignokainy.

Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie nici w skórę właściwą dzięki specjalnym igłom lub kaniulom, zintegrowanym z nicią.

Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany. Wszystko zależy od tego, która okolica ciała poddawana jest procedurze odmładzania tą metodą, a także od stanu wyjściowego oraz oczekiwanego efektu końcowego.

Pierwsze rezultaty zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos zauważalne są praktycznie natychmiast. Objawiają się one zdecydowanym zwiększeniem napięcia skóry. Na ostateczny efekt trzeba poczekać do sześciu tygodni.

Procedura ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Nie wymaga opieki anestezjologa ani hospitalizacji. Jednakże może wiązać się z niewielkiego stopnia niedogodnościami, pod postacią dyskomfortu mimicznego, niewielkich obrzęków i zasinień skóry, które ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.

Wskazania

 • liftingu całego ciała,
 • objawy zwiotczenia i opadania skóry i tkanek miękkich, nawet w lepszym stopniu, a tym bardziej w zaawansowanym,
 • opadające brwi,
 • likwidacja zmarszczek nosowo-wargowych,
 • modelowanie owalu twarzy,
 • zmiany zanikowe w obrębie tkanek twarzy i szyi.

Przeciwskazania

 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.

Zalecenia po zabiegu

W ciągu 2-3 tygodni po zabiegu zaleca się pacjentowi powstrzymanie się od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży, nie korzystanie z klubów fitness i unikanie intensywnego rozgrzewania np. w saunie.