radiofrekwencja mikroigłowa, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Prezentujemy kolejną skuteczną i bezpieczną metodę, dzięki której możesz poczuć się piękniejsza/piękniejszy.

Ofertę zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej kierujemy zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Poleca się ją osobom w każdym wieku: od dwudziestolatków, którzy pragną pozbyć się nieestetycznych blizn potrądzikowych, po seniorów, którym zależy na redukcji zmarszczek. RF stosuje się przede wszystkim w celu poprawy napięcia skóry, ale nie tylko. Przedstawiamy najważniejsze korzyści zabiegu i wyjaśniamy, na czym polega.

RF – przebieg

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, radiofrekwencja mikroigłowa poprzedzona jest przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu z pacjentem. Lekarz zadaje pytania, mające wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać parametry zabiegu do potrzeb danej osoby.

Obszar na skórze, na którym ma zostać wprowadzona igła, zostaje znieczulony, aby maksymalnie zwiększyć komfort pacjenta. W czasie zabiegu nie odczuwa się więc bólu, raczej uczucie dość intensywnego ciepła. Pacjenci opisują wręcz swoje wrażenia jako przyjemne.

Do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystuje się fale radiowe, których zadaniem jest wywołanie ruchów jonów w tkance pacjenta. Ponadto na skórę działa się prądem u o wysokiej częstotliwości, czego efektem jest wytworzenie się ciepła, a ono z kolei odpowiada za:

 • odbudowę włókien kolagenowych – skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna;
 • poprawę krążenia – rozwiązanie problemu zimnych dłoni i stóp;
 • stymulację produkcji kolagenu – mniejsze ryzyko pojawienia się zmarszczek i wgłębień w skórze.

Ze względu na kontrolowane „podgrzewanie” skóry zabieg bywa też nazywany termoliftingiem.

Mikronakłuwanie służy celowemu uszkodzeniu tkanki i skłonieniu jej do regeneracji. Osoba przeprowadzająca zabieg może sterować głębokością, na jakiej odbywa się stymulacja tkanek. Dzięki emitowaniu ciepła w głąb skóry działa ono równomiernie na wszystkie jej warstwy.

RF - jak to działa?

Każdego, kto rozważa poddanie się tej procedurze, interesuje przebieg RF. Pacjentki i pacjenci chcą wiedzieć, czego mogą się spodziewać, czy zabieg będzie bolesny, a także po jakim czasie i na jakie dokładnie efekty mogą liczyć.

RF - efekty

W zależności od tego, które partie ciała poddamy działaniu fal radiowych, możemy spodziewać się następujących rezultatów:

 • poprawy napięcia skóry w okolicach brzucha, ramion czy kolan;
 • uszczuplenie podwójnego podbródka;
 • redukcja zmarszczek i wygładzenie naskórka;
 • likwidacja „worów” pod oczami;
 • redukcja tkanki tłuszczowej;
 • usuwanie blizn, np. potrądzikowych;
 • likwidacja rozstępów;
 • ujędrnienie skóry wiotkiej;
 • ograniczenie nadmiernego pocenia się.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej uaktywniają się przez pewien okres po zabiegu (nawet do kilku tygodni) – włókna kolagenowe potrzebują czasu, by skrócić się, zagęścić i zbudować nowe wiązania. Warto jednak czekać na ostateczne rezultaty!

RF - dlaczego warto?

Tym, co najbardziej cenią sobie osoby, które skorzystały z zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, są następujące zalety:

 • stosunkowo szybki, zadowalający i długotrwały efekt;
 • ujędrniona, wygładzona skóra;
 • możliwość działania na różnych warstwach skóry, zależnie od potrzeb;
 • bezpieczeństwo zabiegu – niskie ryzyko powikłań.

Czego unikać po zabiegu?

Rekonwalescencja po RF

Po zastosowaniu mikroigłowej fali radiowej na skórze pojawiają się mikrouszkodzenia, które wymagają regeneracji. W okresie pozabiegowym najlepiej unikać wystawiania skóry na słońce i wysoką temperaturę. To właśnie dlatego najlepszym czasem na poddanie się RF jest sezon jesienno-zimowy. Odpuśćmy opalanie i kąpiele w gorącej wodzie, przez jakiś czas zrezygnujmy też z wizyt na basenie czy siłowni. O pielęgnacji skóry po radiofrekwencji szczegółowo opowie Ci specjalista.

Pamiętaj, że RF nie wolno przeprowadzać w ciąży ani w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem do zabiegu będą też wszelkie stany zapalne skóry oraz niektóre choroby. Koniecznie poinformuj lekarza, jeśli leczysz się na coś przewlekle.

Czas utrzymania się zabiegu

Nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe, powstrzymane w wyniku działania toksyny botulinowej, tworzą się w czasie od 4 do 12 miesięcy, dlatego pacjenci najczęściej cieszą się otrzymanym efektem przez około 4-6 miesięcy w przypadku zmarszczek, a efektem do 9 czy nawet 12 miesięcy w przypadku leczenia nadpotliwości.

Radiofrekwencja Mikroigłowa w Roseti Med&Beauty

Jeśli masz kompleksy z powodu wiotkiej skóry, czujesz się źle przez widoczne rozstępy lub blizny, demotywują Cię zmarszczki na twarzy albo zależy Ci na poprawie napięcia w którejś części ciała (brzuchu, ramionach, udach, pośladkach…), nie wahaj się podarować sobie prezentu w postaci specjalistycznego zabiegu. A może ktoś z Twoich bliskich go potrzebuje? Medycyna estetyczna powstała po to, by upiększać nie tylko ciało, ale i duszę! Atrakcyjny wygląd przekłada się na większą pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Niezależnie od tego, na który zabieg upiększający się zdecydujesz, bardzo ważny jest wybór właściwego gabinetu do jego przeprowadzenia. Roseti Med&Beauty, w podkrakowskich Myślenicach, to miejsce, które łączy w sobie wysoko wykwalifikowany, doświadczony zespół specjalistów z pierwszorzędnej jakości sprzętem. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomagać naszym pacjentom w sposób skuteczny i bezpieczny. Zapraszamy do konsultacji, w czasie której opowiesz nam o swoich oczekiwania wobec zabiegów medycznych i kosmetycznych, jakie oferujemy. Zaproponujemy taki, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby.