stymulatory tkankowe, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach

Stymulatory tkankowe

Poprawa jakości cery leży na sercu wielu osobom. Innowacyjne metody pozwalają utrzymać elastyczną i jędrną skórę człowieka przez długi czas i mimo upływających lat, oznaki starzenia aż tak nie rzucają się w oczy. W klinice Roseti Med&Beauty oferujemy Ci szereg sprawdzonych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwolą Ci zadbać o Twój wygląd i zdrowie na najwyższym poziomie!

Jednym ze sposobów na poprawę kondycji skóry są zabiegi wykorzystujące stymulatory tkankowe. Przyspieszają one procesy regeneracyjne i pobudzają różne tkanki do wzrostu, a ich zastosowanie znajdziesz w rozmaitych obszarach biologii i medycyny. 

Stymulatory tkankowe - co to jest?

Co to są stymulatory tkankowe, jak działają i jak właściwie wygląda zabieg z ich użyciem? Takie pytania mnożą się w głowie naszych klientek i klientów, którzy jeszcze nie mieli okazji skorzystać z tej nowatorskiej metody przyspieszania regeneracji tkanek. W ciele człowieka można stymulować różne tkanki: mięśniową, nerwową, kostną, nas jednak interesuje szczególnie pobudzanie tkanki skórnej do naturalnego wzrostu. Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, jędrność, robi się wiotka, wysuszona  i pojawiają się na niej zmarszczki. Wówczas z pomocą przychodzą chemiczne substancje, które poprzez iniekcję wprowadza się w konkretne obszary skóry, aby wzbudzić produkcję kolagenu i elastyny. 

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów stymulatorów tkankowych, które przede wszystkim różnią się substancją czynną, ale też sposobem ich wstrzykiwania. Możemy wyodrębnić stymulatory oparte na:

  • kwasie hialuronowym,
  • polinukleotydach,
  • aminokwasach,
  • kwasie polimlekowym.

Każdy z nich nieco inaczej wspiera procesy regeneracyjne w skórze i różnymi drogami pobudza ją do działania. Co ważne są one biokompatybilne, czyli dopasowane do naturalnych cech organizmu. 

  • fizykoterapia– w jej ramach terapeuta wpływa na regenerację tkanek bodźcami zewnętrznymi, takimi jak ultradźwięki, prąd elektryczny, światło, wysokie czy niskie temperatury itp.;
  • kinezyterapia– tutaj nieodzowną i terapeutyczną wartość ma ruch pacjenta: odpowiednie ćwiczenia pomagają zwiększyć wytrzymałość mięśniową, powiększają zakres ruchów, ale i pozytywnie wpływają na wszelkie wady postawy oraz miejscowe urazy;
  • terapia manualna– w jej zakresie mieszczą się spotkania z fizjoterapeutą, który, znając charakterystykę działania poszczególnych części ciała, jest w stanie poprzez masaż czy ucisk dłońmi pokierować układ mięśniowo-nerwowy, tkanki miękkie czy stawy w stronę regeneracji i zdrowienia.

Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych

To jakie stymulatory tkankowe wybrać do konkretnego zabiegu jest kwestią ustalaną przez lekarza medycyny estetycznej. Wiedząc, jakie jest Twoje zapotrzebowanie, dobierze on właściwe preparaty i ustali odpowiednią długość procesu zabiegowego. Od razu zatem będziesz wiedzieć, ile zabiegów z użyciem stymulatorów tkankowych pod oczy, na twarz, czy na szyję będziesz potrzebować.

stymulatory tkankowe, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach

Stymulatory tkankowe pod
oczy

Skóra w okolicach oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Cienie pod oczami, zmarszczki mimiczne, bardzo wyraźna dolina łez – to wszystko wskazania do zastosowania stymulatorów tkankowych pod oczy. Efekty takiego zabiegu można zaobserwować dość szybko, bo nawet bezpośrednio po wyjściu z gabinetu. Kiedy jednak mówimy o pełnym efekcie stosowania stymulatorów tkankowych pod oczy, na całościowy rezultat warto poczekać około 7-14 dni. Skóra wokół oczu będzie wówczas wyraźnie bardziej napięta, zagęszczona, a oczy zrobią wrażenie wypoczętych i świeżych. Co ważne, wszelkie skutki uboczne po stymulatorach tkankowych pod oczy (zasinienie, zaczerwienienie czy opuchlizna) powinny zniknąć do dwóch/trzech dni od zabiegu.

W ofercie zabiegów fizjoterapeutycznych kliniki Roseti Med&Beauty znajdziesz:

  • Kompleksową terapię mięśniowo-powięziową. Ta nowoczesna metoda będzie pomocna przy wszelkiego rodzaju przeciążeniach, zwalczaniu bólu mięśni i stawów oraz ogólnej mobilizacji układu ruchowego do sprawnego funkcjonowania. Terapia powięziowa jest niezwykle skuteczna i redukuje napięcia w całym ciele człowieka. Intrygujące jest to, że na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że uszkodzona powięź (tkanka łączna) na jednym odcinku, może dawać o sobie znać w zupełnie odległym miejscu. Całościowe spojrzenie na organizm pacjenta pozwala wyeliminować tego typu przypadki.
  • Masaże:
    • klasyczny– występuje w dwóch wersjach: częściowej i całościowej – w zależności od potrzeby osoby masowanej czy zalecenia fizjoterapeuty. Masaż klasyczny regeneruje i przywraca sprawność po urazach, problemach mięśniowo-stawowych oraz przy bólach kręgosłupa.
    • relaksacyjny z wykorzystaniem olejków – wycisza i łagodzi stres, choć jeśli terapeuta natknie się na napięcia mięśniowe, to chętnie je usunie mocniejszym dociśnięciem!

Naszym celem jest zapewnienie Ci powrotu do pełnej sprawności i pozbycie się dolegliwości bólowych na dobre! Chętnie też pomożemy Ci ukoić zestresowane ciało zabiegami relaksującymi. Wykwalifikowany personel Roseti Med&Beauty i nasza wiedza medyczna są do Twojej dyspozycji!

Stymulatory tkankowe na
twarz

Do naszej kliniki w podkrakowskich Myślenicach pacjentki często przychodzą na zabieg wykorzystujący stymulatory tkankowe do redukcji zmarszczek na czole czy wokół ust. Twarz jest jednym z tych obszarów skóry, gdzie stymulatory tkankowe będą dobrym rozwiązaniem na blizny i rozmaite bruzdy, czy na tzw. chomiki, czyli opadające policzki. Stymulatory tkankowe w tych przypadkach często będą bazowały na kwasie hialuronowym, który pobudzi naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Stymulatory tkankowe na
szyję

Wiotka skóra w okolicach szyi to przypadłość wielu osób, u których zminimalizowała się produkcja kolagenu i elastyny. Stąd też wykorzystanie stymulatorów tkankowych również w takim przypadku jest strzałem w dziesiątkę. Odmłodzona i ujędrniona szyja to efekt, jakiego możesz spodziewać się po tym zabiegu.

Stymulatory tkankowe - efekty

Czy stymulatory tkankowe działają i czy warto z nich skorzystać? Wiele osób zastanawia się, kiedy widoczne są pierwsze efekty po wstrzyknięciu stymulatorów tkankowych oraz jak duża będzie różnica w wyglądzie przed i po zabiegu. Na pierwsze rezultaty trzeba odrobinę poczekać. Pojawiają się one po około tygodniu od pierwszego zabiegu. W tym czasie możesz dostrzec, że Twoja skóra robi się bardziej nawilżona, elastyczna i jędrna, występuje odczuwalne zwiększone napięcie skóry, a zmarszczki i bruzdy stają się wypełnione. Pod oczami znikają cienie, a cała twarz jest wyraźnie rozświetlona i zregenerowana.

Stymulatory tkankowe - zalecenia po zabiegu

Po zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych specjalista wskaże kilka obszarów, na które trzeba zwracać większą uwagę nawet przez kilka czy kilkanaście dni. Wśród najważniejszych kwestii będzie:

1.

odpowiednie nawodnienie organizmu

2.

unikanie ekspozycji słonecznej, wizyt w solarium, na basenie, w saunie itp. oraz używanie kremów z filtrem

3.

stosowanie delikatnych nawilżających kosmetyków przez minimum dwa tygodnie

4.

ograniczenie dużego wysiłku fizycznego oraz spożycia alkoholu

Stymulatory tkankowe - dla kogo?

Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych jest polecany przede wszystkim dla osób, które:

  • zauważyły oznaki zmęczenia na swojej twarzy,
  • chcą poprawić naturalny kontur swojej twarzy,
  • borykają się z cieniami i opuchlizną pod oczami,
  • posiadają wyraźne zmarszczki,
  • mają tzw. “kurze łapki”,
  • posiadają wiotką skórę w rejonie szyi,
  • chcą się pozbyć nieestetycznych blizn.

W jakim wieku powinno się skorzystać ze stymulatorów tkankowych? W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się rozmaite stymulatory tkankowe, które są przeznaczone do osiągnięcia odmiennych efektów u pacjentów z różnych grup wiekowych. Osobom młodszym (30+) poleca się preparaty, których główną cechą jest nawilżanie i odżywienie cery, natomiast dla osób starszych, z widocznymi już oznakami starzenia się skóry, najlepsze będą środki o właściwościach wyrównujących cerę. Od jakiego wieku warto zainteresować się korzystaniem ze stymulatorów tkankowych? Biorąc pod uwagę to, że proces starzenia się skóry zaczyna się około 25 roku życia, od tego momentu dobrze jest wspomagać jej naturalną rewitalizację i dbać o jej nawilżenie.

Stymulatory tkankowe - przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do użycia stymulatorów tkankowych znajdują się m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • aktywne infekcje organizmu oraz zapalenia skóry,
  • choroby nowotworowe,
  • wirus HIV, aktywna choroba AIDS czy WZW.

Każda osoba powinna być jednak dopuszczona do zabiegu indywidualnie po dokładnym wywiadzie medycznym przeprowadzonym przez lekarza wykonującego zabieg.

Stymulatory tkankowe - ile zabiegów należy wykonać?

W zależności od tego, jaki jest wyjściowy stan Twojej skóry, zaproponujemy serię kilku zabiegów, które wykonuje się co około 2 tygodnie. Jak często można później powtarzać zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych i czy jest w ogóle taka konieczność? Efekty po prawidłowo przeprowadzonej stymulacji powinny utrzymywać się nawet do około półtora roku po zabiegu. Stąd też na pytanie: ile razy wykonuje się zabieg z użyciem stymulatora tkankowego, odpowiadamy krótko: kiedy efekty zaczną przestawać być widoczne, warto wdrożyć zabieg przypominający i powtarzać go już co 3 miesiące. Dzięki temu rezultat, który uzyskamy po pierwszej serii zabiegowej, utrzyma się jak najdłużej na swoim miejscu.

Stymulatory tkankowe - zalecenia przed zabiegiem

W ramach przygotowań przed zabiegiem z wykorzystaniem stymulatora tkankowego warto pamiętać, by przez około dwa tygodnie przed nim nie zażywać substancji rozrzedzających krew, takich jak aspiryna. Dlaczego? Zabieg wykonywany jest przy użyciu iniekcji. Słaba krzepliwość krwi w połączeniu z zastrzykami może powodować większą możliwość wystąpienia zasinień po zabiegu.

Przygotowując się do zabiegu w klinice Roseti Med&Beauty otrzymasz wszelkie niezbędne informacje, które warto wziąć pod uwagę, aby proces użycia stymulatorów tkankowych przebiegł bezproblemowo, sprawnie i z Twoją satysfakcją na końcu. Zapraszamy Cię do kontaktu!