Jakie są sposoby na walkę z cellulitem?

Mianem cellulitu określa się tkankę tłuszczową rozmieszczoną pod skórą w nierówny sposób, co zazwyczaj jest widoczne gołym okiem. Z medycznego punktu widzenia jest to zwyrodnienie tkanki spowodowane powiększaniem się adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. Powiększające się komórki naciskają na włókna kolagenowe oraz tkankę łączną, przez co powstają charakterystyczne wgłębienia i wybrzuszenia – z tego względu cellulit jest nazywany również skórką pomarańczową. Walka z tą niedoskonałością to przede wszystkim zmiana trybu życia, czyli zwiększenie aktywności fizycznej, rozpoczęcie odpowiedniej diety, a także sumienna pielęgnacja skóry.

Jak szybko pozbyć się cellulitu?

Czy da się pozbyć cellulitu w tydzień? Absolutnie nie, jednak w ciągu siedmiu dni można znacząco zmniejszyć jego widoczność. Warto przede wszystkim postawić na odpowiednią pielęgnację, a więc masaże, które pomogą  zregenerować tkankę tłuszczową, a tym samym doprowadzą do jej wygładzenia. Należy również rozpocząć zdrową dietę, która powinna polegać na wykluczeniu słodyczy i innych produktów o wysokim indeksie glikemicznym, które prowadzą do szybkiego magazynowania tkanki tłuszczowej. Kolejnym niezbędnym krokiem w walce z cellulitem jest zwiększenie aktywności fizycznej. Poleca się wykonywać ćwiczenia ujędrniające, a także spalające tłuszcz – najlepszy będzie trening typu cardio, bieganie lub pilates. Zalecana ilość aktywności fizycznej to przynajmniej trzy treningi w tygodniu. Jeśli chce się natomiast rzeczywiście szybko pozbyć cellulitu, najlepiej postawić na odpowiednie zabiegi kosmetyczne, takie jak regulacja tkanki tłuszczowej poprzez mezoterapię igłową, specjalny masaż, zabiegi medyczne typu Hi-Tech lub zabieg INDIBA. Te usługi kosmetyczne poprawiają cyrkulację krwi, a tym samym sprawiają, że komórki tłuszczowe są rozkładane w równomierny sposób. 

Jak pozbyć się cellulitu z ud?

U kobiet cellulit ma tendencję do gromadzenia się w dolnych częściach ciała. Wiele pań zastanawia się, jak zniwelować cellulit za pomocą profesjonalnych lub domowych sposobów. Żeby walczyć z cellulitem na udach, warto zacząć stosować się do wcześniej wymienionych rad. Dużym powodzeniem cieszą się nowatorskie metody, jak na przykład stosowanie baniek antycellulitowych. Ich zastosowanie ma imitować specjalistyczny masaż. Wykorzystanie takich akcesoriów do tego, aby pozbyć się cellulitu na udach, jest zdecydowanie tańsze niż wizyta w gabinecie kosmetycznym, jednak nie daje tak spektakularnych efektów jak masaż przeprowadzony przez profesjonalistę.

Cellulit na nogach – jak się pozbyć?

W celu skutecznego pozbycia się cellulitu z nóg warto zwiększyć codzienną aktywność fizyczną. Już niewielkie zmiany, jak wybieranie schodów zamiast windy, mogą przynieść efekty. Jeżeli chcemy usunąć cellulit z nóg, a priorytetem jest dla nas czas, najlepiej skonsultować się z kliniką medycyny estetycznej w celu zapoznania się z dostępnymi zabiegami.

Jak pozbyć się cellulitu z pośladków?

Pupa to kolejne miejsce, w którym cellulit gromadzi się najczęściej. Żeby pozbyć się cellulitu z pośladków warto postawić na redukcję tkanki tłuszczowej w ciele poprzez zastosowanie odpowiedniej diety. Do tego można zacząć intensywniej ćwiczyć. Jednym z najlepszych ćwiczeń na cellulit na pośladkach są zwykłe przysiady, dla zaawansowanych osób – przysiady z obciążeniem.

Jak pozbyć się cellulitu z brzucha?

Cellulit może występować również na brzuchu. Żeby się go pozbyć trzeba przede wszystkim wprowadzić odpowiednie zmiany w żywieniu: należy wykluczyć produkty bogate w cukier, a także żywność przygotowywaną na bazie białej mąki. Koniecznie trzeba zrezygnować z alkoholu pod jakąkolwiek postacią – szczególnie zdradliwe w tym temacie jest piwo, które zawiera sporo kalorii i cukru. Oczekiwane efekty przyjdą szybciej, jeśli w treningach uwzględni się ćwiczenia skupiające się na mięśniach brzucha. Warto przy tym ćwiczyć cały brzuch, a nie tylko mięsień prosty – nasz brzuch składa się również z mięśni skośnych, a także mięśnia poprzecznego, które można efektywnie trenować poprzez odpowiedni dobór całkiem prostych ćwiczeń.

Jak pozbyć się cellulitu z ramion?

Niekiedy pomarańczowa skórka występuje również na ramionach, co jest częste u kobiet mających tendencję do gromadzenia tłuszczu właśnie w tej partii ciała. W takim przypadku pomocne będą przede wszystkim treningi ramion, które skupiają się na ćwiczeniu tricepsów. Żeby pozbyć się cellulitu z ramion warto również stosować masaże.

Walka z cellulitem w domu

Domowe sposoby na pozbycie się cellulitu to między innymi stosowanie kosmetyków mających działanie ujędrniające, a więc poprawiające przepływ krwi. Walka z cellulitem w domu to również szczotkowanie ciała, wykonywanie masaży, a także ćwiczeń na wybrane części ciała. Żeby pozbyć się cellulitu przy wykorzystaniu domowych sposobów można również zakupić specjalne masażery.

Walka z cellulitem – zabiegi

Zdecydowanie najlepsze efekty przyniesie walka z cellulitem poprzez profesjonalne kosmetyczne zabiegi. O tym, jak pozbyć się cellulitu poprzez zabiegi, można się dowiedzieć w wybranej klinice medycyny estetycznej. Pamiętaj jednak, że nawet zabieg specjalistyczny warto wspomóc odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, by jego efekty zostały na dłużej.

W Roseti Med&Beauty z cellulitem spotykamy się na co dzień. Nasz doświadczony personel likwiduje pomarańczową skórkę zarówno w ud, pośladków, jak i brzucha czy ramion, a efekty niejednokrotnie zaskakują i wychodzą ponad oczekiwania naszych klientek. Jeśli i Ty borykasz się z cellulitem, zapraszamy Cię zarówno na specjalne masaże antycellulitowe, jak i profesjonalne zabiegi medyczno-kosmetyczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *