BLEFAROPLASTYKA (PLASTYKA POWIEK)

Oczy – to właśnie na nie kierujemy wzrok, rozmawiając z kimś albo patrząc w lustro. Mówi się, że są zwierciadłem duszy… Na pewno mogą wiele powiedzieć o zdrowiu, samopoczuciu czy stanie wypoczęcia swojej właścicielki czy swojego właściciela. W Roseti Med&Beauty wiemy, jak się o nie zatroszczyć. Naszym pacjentkom i pacjentom proponujemy blefaroplastykę, czyli precyzyjny zabieg chirurgiczny, eliminujący defekty wokół oczu. Dowiedz się, na czym dokładnie polega oraz dlaczego warto z niego skorzystać.

Czym jest blefaroplastyka?

Najczęściej celem blefaroplastyki jest redukcja nadmiernej ilości skóry wokół oczu, która opadając, tworzy nieestetyczny efekt zmęczonej twarzy. W czasie zabiegu zostaje przywrócone właściwe napięcie wiotkim tkankom powięziowym, co bezpośrednio przekłada się na zdrowy wygląd okolic oczu. Nic więc dziwnego, że plastyka powiek górnych i dolnych cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów i należy do najczęściej wybieranych rozwiązań z zakresu medycyny estetycznej

W przypadku plastyki powiek stosuje się znieczulenie miejscowe, nie trzeba więc obawiać się o ewentualny dyskomfort czy odczuwanie bólu w czasie zabiegu. Dla szczególnie wrażliwych pacjentów możliwe jest także zastosowanie sedacji dla dodatkowego wyciszenia i odprężenia.

Komu poleca się korektę oczu?

Tryb życia wielu współczesnych ludzi nie sprzyja ich oczom. Zmęczenie, niewyspanie, długie godziny spędzone przed komputerem, wpatrzenie w niewielkie ekrany urządzeń mobilnych, prowadzenie samochodu – to wszystko nie tylko nadwyręża wzrok, ale także wpływa niekorzystnie na prezencję.

Problem opadających powiek może wynikać także z uwarunkowań genetycznych, uszkodzenia nerwów, a nawet nieprawidłowego dobrania soczewek kontaktowych (zazwyczaj w przypadku powiek dolnych).

Troska o oczy to ukłon zarówno w stronę atrakcyjnego wyglądu, jak i zdrowia. Skorzystanie z zabiegu blefaroplastyki warto rozważyć między innymi wtedy, gdy:

 • Twoja twarz wygląda starzej niż wskazuje na to metryka;
 • masz charakterystyczne „wory pod oczami”;
 • masz opadające powieki górne;
 • odczuwasz ciężkość powiek;
 • często towarzyszą Ci bóle głowy i zmęczenie;
 • masz słabsze, ograniczone pole widzenia;
 • zauważasz u siebie tzw. „dolinę łez”.

Wbrew pozorom blefaroplastyka nie jest wyłącznie dla osób starszych, u których czas wywołuje niekorzystne zmiany w okolicach oczu. Już dwudziesto- i trzydziestolatkowie, ze względu na charakter pracy, jaką wykonują, mogą borykać się z problemem cieni pod oczami, powodującymi zmęczony wygląd twarzy. Zabieg ma na celu jej „odświeżenie”, nadanie pogodnego i wypoczętego wyrazu.

Plastyka powiek krok po kroku

 1. Konsultacja – w czasie pierwszego spotkania z pacjentem omawiane są jego potrzeby i oczekiwania. Specjalista zapoznaje się z problemem i proponuje adekwatne rozwiązanie. Kwalifikacja do blefaroplastyki to także okazja do przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, którego zadaniem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu oraz moment na poinformowanie pacjenta o potencjalnych powikłaniach.
 2. Badania kontrolne – pacjent proszony jest o wykonanie morfologii i skontrolowanie krzepliwości krwi oraz dostarczenie wyniku badania EKG. Na kilkanaście dni przed zabiegiem należy ograniczyć przyjmowanie niektórych leków – szczegółowe zalecenia przekazuje lekarz prowadzący.
 3. Znieczulenie – jak już wspomniano, plastykę powiek wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Dlatego w dniu zabiegu właśnie od tego rozpoczyna się procedura.
 4. Precyzyjne cięcie, usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy powiek, czyli sedno zabiegu blefaroplastyki.
 5. Założenie szwów (na czas około tygodnia).
 6. Zalecenia dla pacjenta – specjalista przekazuje najważniejsze informacje związane z troską o oczy w najbliższym czasie po zabiegu i pielęgnacją blizny.

Blefaroplastyka trwa od 45 minut do około godziny lub półtorej. Przez jakiś czas po zabiegu pacjentowi może towarzyszyć opuchlizna i lekkie zasinienie twarzy.

Efekt? Przede wszystkim w wyniku przeprowadzonej interwencji chirurgicznej będziesz wyglądać i czuć się młodziej. Fałdy wiotkiej skóry powiek nie będą już przewieszać się przez rzęsy, przez co zniknie uczucie ciężkości powiek, poprawi się też pole widzenia.

Czy po blefaroplastyce zostają blizny?

Wszystkich, którzy martwią się ewentualnymi skutkami ubocznymi w postaci blizn, uspokajamy: cięcie podczas zabiegu wykonuje się w naturalnej bruździe powieki, dlatego powstała w ten sposób blizna jest później praktycznie niewidoczna. Jako specjaliści z zakresu zabiegów upiększających troszczymy się o to, by pacjent nie wpadł z przysłowiowego deszczu pod rynnę. Korekta oczu, po której zostaje nieestetyczna blizna, byłaby zaprzeczeniem sensu naszej pracy. 

Osoby zastanawiające się, czy warto skorzystać z zabiegu, zapraszamy na konsultację. Dokładnie omówimy przebieg blefaroplastyki, a jej efekty pokażemy na zdjęciach z cyklu „przed” i „po”.

Dlaczego my? Blefaroplastyka w Roseti Med&Beauty

Decydując się na zabieg upiększający, zawsze warto starannie przemyśleć wybór gabinetu, z którego oferty skorzystamy. Roseti Med&Beauty w podkrakowskich Myślenicach to miejsce, w którym wiedza, kwalifikacje i doświadczenie personelu łączą się ze specjalistycznym, nowoczesnym sprzętem w celu świadczenia najwyższej jakości usług oraz zapewnienia pacjentom zadowolenia i bezpieczeństwa. Zabieg korekty oczu przeprowadzony jest przez specjalistę w swojej dziedzinie – odwiedź nasz gabinet i zyskaj pewność, że jesteś w dobrych rękach!

Plastyka powiek – dostrzeż siebie!

Masz prawo czuć się piękna! Jeśli jest inaczej, jeśli jakaś niedoskonałość urody obniża Twoje poczucie własnej wartości i sprawia, że źle czujesz się we własnym ciele, przyjdź do nas. Bogata oferta naszego gabinetu pozwala dopasować zabieg do potrzeb i preferencji pacjenta.

Ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu blefaroplastyki nie muszą oznaczać, że nie będziemy w stanie Ci pomóc. Nasi specjaliści znają rozmaite sposoby na opadające powieki, w tym limfatyczny masaż twarzy powstrzymujący oznaki starzenia.