Oczy – to właśnie na nie kierujemy wzrok, rozmawiając z kimś albo patrząc w lustro. Mówi się, że są zwierciadłem duszy… Na pewno mogą wiele powiedzieć o zdrowiu, samopoczuciu czy stanie wypoczęcia swojej właścicielki czy swojego właściciela.

W Roseti Med&Beauty wiemy, jak się o nie zatroszczyć. Naszym pacjentkom i pacjentom proponujemy blefaroplastykę, czyli precyzyjny zabieg chirurgiczny, eliminujący defekty wokół oczu.

Dowiedz się, na czym dokładnie polega oraz dlaczego warto z niego skorzystać.

g g

Blefaroplastyka

plastyka powiek

Najczęściej celem blefaroplastyki jest redukcja nadmiernej ilości skóry wokół oczu, która opadając, tworzy nieestetyczny efekt zmęczonej twarzy. W czasie zabiegu zostaje przywrócone właściwe napięcie wiotkim tkankom powięziowym, co bezpośrednio przekłada się na zdrowy wygląd okolic oczu. Nic więc dziwnego, że plastyka powiek górnych i dolnych cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów i należy do najczęściej wybieranych rozwiązań z zakresu medycyny estetycznej.

Komu poleca się
korektę oczu?

Troska o oczy to ukłon zarówno w stronę atrakcyjnego wyglądu, jak i zdrowia.

Tryb życia wielu współczesnych ludzi nie sprzyja ich oczom. Zmęczenie, niewyspanie, długie godziny spędzone przed komputerem, wpatrzenie w niewielkie ekrany urządzeń mobilnych, prowadzenie samochodu – to wszystko nie tylko nadwyręża wzrok, ale także wpływa niekorzystnie na prezencję.

Problem opadających powiek może wynikać także z uwarunkowań genetycznych, uszkodzenia nerwów, a nawet nieprawidłowego dobrania soczewek kontaktowych (zazwyczaj w przypadku powiek dolnych).

Skorzystanie z zabiegu blefaroplastyki warto rozważyć między innymi wtedy, gdy:

 • Twoja twarz wygląda starzej niż wskazuje na to metryka;
 • masz charakterystyczne „wory pod oczami”;
 • masz opadające powieki górne;
 • odczuwasz ciężkość powiek;
 • często towarzyszą Ci bóle głowy i zmęczenie;
 • masz słabsze, ograniczone pole widzenia;
 • zauważasz u siebie tzw. „dolinę łez”.

W jakim wieku na zabieg?

blefaroplastyka

Wbrew pozorom blefaroplastyka nie jest wyłącznie dla osób starszych, u których czas wywołuje niekorzystne zmiany w okolicach oczu. Już dwudziesto- i trzydziestolatkowie, ze względu na charakter pracy, jaką wykonują, mogą borykać się z problemem cieni pod oczami, powodującymi zmęczony wygląd twarzy.

jj

Plastyka powiek –
dostrzeż siebie!

Masz prawo czuć się piękna!

Jeśli jest inaczej, jeśli jakaś niedoskonałość urody obniża Twoje poczucie własnej wartości i sprawia, że źle czujesz się we własnym ciele, przyjdź do nas. Bogata oferta naszego gabinetu pozwala dopasować zabieg do potrzeb i preferencji pacjenta.

Umów się na zabieg

  FAQ

  Dlaczego my? Blefaroplastyka w Roseti Med&Beauty

  Decydując się na zabieg upiększający, zawsze warto starannie przemyśleć wybór gabinetu, z którego oferty skorzystamy. Roseti Med&Beauty w podkrakowskich Myślenicach to miejsce, w którym wiedza, kwalifikacje i doświadczenie personelu łączą się ze specjalistycznym, nowoczesnym sprzętem w celu świadczenia najwyższej jakości usług oraz zapewnienia pacjentom zadowolenia i bezpieczeństwa. Zabieg korekty oczu przeprowadzony jest przez specjalistę w swojej dziedzinie medycyny estetycznej – odwiedź nasz gabinet i zyskaj pewność, że jesteś w dobrych rękach!

  Znieczulenie

  W przypadku plastyki powiek stosuje się znieczulenie miejscowe, nie trzeba więc obawiać się o ewentualny dyskomfort czy odczuwanie bólu w czasie zabiegu. Dla szczególnie wrażliwych pacjentów możliwe jest także zastosowanie sedacji dla dodatkowego wyciszenia i odprężenia.

  Czas trwania zabiegu

  Blefaroplastyka trwa od 45 minut do około godziny lub półtorej. Przez jakiś czas po zabiegu pacjentowi może towarzyszyć opuchlizna i lekkie zasinienie twarzy.

  Efekt zabiegu

  Przede wszystkim w wyniku przeprowadzonej interwencji chirurgicznej będziesz wyglądać i czuć się młodziej. Fałdy wiotkiej skóry powiek nie będą już przewieszać się przez rzęsy, przez co zniknie uczucie ciężkości powiek, poprawi się też pole widzenia.

  Czy po blefaroplastyce zostają blizny?

  Wszystkich, którzy martwią się ewentualnymi skutkami ubocznymi w postaci blizn, uspokajamy: cięcie podczas zabiegu wykonuje się w naturalnej bruździe powieki, dlatego powstała w ten sposób blizna jest później praktycznie niewidoczna. Jako specjaliści z zakresu zabiegów upiększających troszczymy się o to, by pacjent nie wpadł z przysłowiowego deszczu pod rynnę. Korekta oczu, po której zostaje nieestetyczna blizna, byłaby zaprzeczeniem sensu naszej pracy. 

  Osoby zastanawiające się, czy warto skorzystać z zabiegu, zapraszamy na konsultację. Dokładnie omówimy przebieg blefaroplastyki, a jej efekty pokażemy na zdjęciach z cyklu „przed” i „po”.

  Przeciwwskazania do zabiegu

  Ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu blefaroplastyki nie muszą oznaczać, że nie będziemy w stanie Ci pomóc. Nasi specjaliści znają rozmaite sposoby na opadające powieki w tym limfatyczny masaż twarzy powstrzymujący oznaki starzenia.

  pomalowana kobieta, klinika medycyny estetycznej roseti med&beuaty w myślenicach

  Zabieg ma na celu jej „odświeżenie”, nadanie pogodnego i wypoczętego wyrazu.

  blefaroplastyka, klinika medycyny estetycznej roseti med&beuaty w myślenicach

  Plastyka powiek

  krok po kroku
  1.
  Konsultacja

  w czasie pierwszego spotkania z pacjentem omawiane są jego potrzeby i oczekiwania. Specjalista zapoznaje się z problemem i proponuje adekwatne rozwiązanie. Kwalifikacja do blefaroplastyki to także okazja do przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, którego zadaniem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu oraz moment na poinformowanie pacjenta o potencjalnych powikłaniach.

  2.
  Badania kontrolne

  pacjent proszony jest o wykonanie morfologii i skontrolowanie krzepliwości krwi oraz dostarczenie wyniku badania EKG. Na kilkanaście dni przed zabiegiem należy ograniczyć przyjmowanie niektórych leków – szczegółowe zalecenia przekazuje lekarz prowadzący.

  3.
  Znieczulenie

  jak już wspomniano, plastykę powiek wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Dlatego w dniu zabiegu właśnie od tego rozpoczyna się procedura.

  4.
  Precyzyjne cięcie

  precyzyjne cięcie, usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy powiek, czyli sedno zabiegu blefaroplastyki.

  5.
  Założenie szwów

  założenie szwów (na czas około tygodnia).

  6.
  Zalecenia dla pacjenta

  specjalista przekazuje najważniejsze informacje związane z troską o oczy w najbliższym czasie po zabiegu i pielęgnacją blizny.