Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Pierwsze zmarszczki mogą się pojawiać już przed 30 rokiem życia. Początkowo występują one wokół oczu ‒ to tzw. kurze łapki. Z biegiem czasu są obecne w innych rejonach twarzy, ale też na szyi, dekolcie, dłoniach i innych częściach ciała. W ramach profilaktyki warto regularnie masować twarz, stosować kosmetyki wygładzająco-nawilżające koniecznie z wysokim filtrem UV, a także dbać o ruch, zdrową dietę i odpowiedni poziom nawodnienia. Warto też skorzystać z usług zarówno medycyny estetycznej, jak i obszaru kosmetologii.

Jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Zabiegi na zmarszczki to jedne z najczęściej wykonywanych usług w salonach urody. Mało atrakcyjne fałdy szczególnie często pojawiają się na czole. Żeby wygładzanie i redukcja zmarszczek były skuteczne, warto najpierw uświadomić sobie, skąd biorą się zmarszczki. 

Powstawanie zmarszczek jest częścią procesu starzenia się, jako że wraz z wiekiem skóra staje się coraz bardziej sucha, a także traci dawną elastyczność. Do tego organizm zaczyna produkować mniej kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrną cerę. Nieestetyczne zmiany mogą przyspieszać niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak palenie papierosów, częste spożywanie alkoholu oraz niedostateczna ilość snu, a także oczywiście dieta uboga w składniki odżywcze. Ze względu na niską atrakcyjność zmarszczek na czole i w innych rejonach ciała, ich likwidacja, usunięcie i szukanie skutecznych sposobów na to, jak je zniwelować, stanowią ważną część dbania o siebie wielu kobiet, ale też mężczyzn.

Botox – lwia zmarszczka

Proces starzenia się skóry przyspieszają również promienie słoneczne – mogą one przyczynić się do szybszego powstania tak zwanej lwiej zmarszczki. 

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Jak ją usunąć? Do przywrócenia skórze twarzy dawnego wyglądu można wykorzystać domowe sposoby, a także o wiele bardziej skuteczne zabiegi wykonywane w gabinecie, takie jak laserowe usuwanie lwiej zmarszczki lub zastrzyki z botoksem. Za pomocą lasera  pobudza się głębokie warstwy skóry do produkcji większej ilości kolagenu, z kolei botoks to szybkie rozwiązanie na lwią zmarszczkę ‒ pozwala on natychmiastowo zastopować proces powstawania zmarszczek.

Sposoby na zmarszczki na czole

Jak inaczej podjąć się likwidacji lwiej zmarszczki? Jeśli chodzi o czynności, jakie można wykonać w domowym zaciszu, to jest to przede wszystkim codzienny masaż, który polega na wykonywaniu okrężnych ruchów w miejscu między brwiami, a także rozciąganie skóry na czole. Pomocne będą również wszelkiego rodzaju preparaty poprawiające jędrność i elastyczność cery. Taka pielęgnacja ma jednak charakter głównie prewencyjny.

Usuwanie zmarszczek pod oczami

Kolejnym newralgicznym miejscem na twarzy, na którym szczególnie jasno widać efekty starzenia się, są okolice oczu. Usunięciu zmarszczek pod oczami posłuży na przykład mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych, które stymulują powstawanie nowych włókien kolagenowych, działają nawilżająco, a także poprawiają mikrokrążenie. 

Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

Jak inaczej można zniwelować zmarszczki pod oczami? Chcąc przeprowadzić kilka zabiegów w domowym zaciszu, warto ponownie zainteresować się masażem, zwłaszcza takim przy użyciu specjalnego rollera wykonanego z materiału, który utrzymuje niską temperaturę. W ten naturalny sposób można zniwelować oznaki starzenia się, a także zapobiegać opuchliźnie. Ponadto nie należy zapominać o stosowaniu specjalnych preparatów kosmetycznych.

Jak pozbyć się zmarszczek wokół ust?

Na zmarszczki wokół ust polecamy na przykład zastrzyki z osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja sprzyjająca regeneracji i tworzeniu się nowych komórek, która ponadto aktywuje fibroplasty do produkcji większej ilości kolagenu. Jeżeli usta wraz z wiekiem straciły dawną objętość, wówczas dobrym wyborem będzie ich powiększenie przy użyciu fibryny lub kwasu hialuronowego.

Domowy sposób na zmarszczki wokół ust

Jak pozbyć się nieestetycznych bruzd przy ustach od uśmiechu, ale we własnym zakresie? Chcąc wypróbować domowe metody na przywrócenie skórze wokół ust młodego wyglądu, warto zainteresować się przede wszystkim ćwiczeniami mięśni twarzy. Jest to szczególnie zalecane w przypadku kobiet, które regularnie palą papierosy. Ponadto nie należy zapominać o  preparatach pielęgnujących, w tym w szczególności kremie lub serum nawilżającym.

Jak pozbyć się zmarszczek na szyi?

O upływie czasu często przypominają nam również pofałdowania pojawiające się w okolicach szyi i dekoltu. Tutaj również można zaproponować takie zabiegi jak właśnie zastrzyki z osocza bogatopłytkowego czy mezoterapia igłowa. Alternatywę stanowi radiofrekwencja mikroigłowa, której zastosowanie również sprawia, że włókna kolagenowe zostają odbudowane, a krążenie ulega znacznej poprawie.

Zmarszczki na szyi domowe sposoby

Skórze szyi często nie poświęca się tyle uwagi, co skórze twarzy – z tego względu jest często ona sucha, a także narażona na działanie na przykład promieni słonecznych. Dlatego najprostszym sposobem na zapewnienie skórze szyi ładnego wyglądu jest jej uważna pielęgnacja.

Domowe sposoby na zmarszczki, nawet te głębokie

Zmarszczkom lepiej zapobiegać niż później nie usuwać, dlatego warto stosować się do prostych i tanich rad, takich jak:

  • unikanie zbyt ekspresywnej mimiki twarzy,
  • codzienna pielęgnacja skóry, a także jej intensywne nawilżanie,
  • unikanie używek,
  • ochrona przed promieniowaniem UV,
  • zbilansowana dieta, bogata w szczególności w składniki zawierające witaminę A, C, D i E, a także mikro- i makroskładniki,
  • codziennie wysypianie się.

Regularna pielęgnacja i zdrowy styl życia z pewnością pomogą skutecznie likwidować zmarszczki ‒ i jak najbardziej jest to sposób do wykonania w domowym zaciszu.

Laserowe usuwanie zmarszczek w klinice Roseti Med&Beauty

Skutecznym sposobem na przywrócenie skórze twarzy dawnego wyglądu jest laserowe usuwanie zmarszczek. Do wyboru są zabiegi wykonywane przy użyciu lasera frakcyjnego oraz lasera nieablacyjnego. Ten drugi jest dość często wybierany przez klientki kliniki Roseti Med&Beauty w Myślenicach. Polega on na użyciu specjalnego urządzenia rozgrzewającego skórę, a przy okazji dokonującego mikronakłuć w wybranym obszarze. Dzięki temu światło jest w stanie lepiej przenikać do głębokich warstw skóry, w których właśnie zachodzi produkcja kolagenu. Pacjentka i jest poddana znieczuleniu miejscowemu za pomocą maści lub kremu. Zabieg może zostać wzbogacony o fibrynę bogatopłytkową, która jest pobierana z krwi pacjentki.

Cena takiego laserowego usuwania zmarszczek jest przede wszystkim uzależniona od ich głębokości oraz umiejscowienia: na czole, pod oczami, a może w okolicy dekoltu.

Jak widzisz, sposobów na zmarszczki jest co najmniej kilka – zarówno takich, które możesz realizować we własnym zakresie, w domu, jak i tych, na które serdecznie zapraszamy Cię do naszej kliniki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *