Laser nieablacyjny: rewolucja w odnowie skóry

Laser nieablacyjny emituje wiązki, które docierają bezpośrednio do głębokich warstw skóry, pozostawiając jej wierzchnią część w nienaruszonym stanie. W przeciwieństwie do lasera ablacyjnego nie powoduje on widocznego podrażnienia skóry – zaczerwienienie występuje jedynie przez kilka godzin od zabiegu. W medycynie estetycznej laser nieablacyjny jest stosowany do poprawy wyglądu skóry, jako że rozgrzanie tkanek znajdujących się na odpowiedniej głębokości prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. 

Laser nieablacyjny na blizny

Zabiegi przy użyciu lasera nieablacyjnego są często przeprowadzane przez lekarzy oraz kosmetologów w celu zniwelowania lub całkowitego pozbycia się blizn. Zasada działania tego mechanizmu jest niezwykle prosta – energia świetlna emitowana przez laser jest pochłaniana przez pigment, który znajduje się w bliźnie, dzięki czemu ulega on zniszczeniu. Przy okazji dochodzi do odparowania tkanki blizny. Zabieg pobudza również proces odnowy komórek skóry poprzez zwiększenie ilości wytwarzanej elastyny i kolagenu. W ten sposób można usuwać nieestetyczne pozostałości po trądziku, urazach oraz innych zmianach skórnych. Tego typu terapia cechuje się skutecznością szczególnie w przypadku usuwania zmian potrądzikowych, takich jak:

  • wgłębienia,
  • wypukłości,
  • przebarwienia,
  • guzki.

Intensywność leczenia zależy od tego, jak głęboka jest dana blizna. W przypadku dużych przerostów zabieg przeprowadza się nawet kilkukrotnie. Warto jednak zaznaczyć, że skuteczność działania lasera została potwierdzona klinicznie. Oprócz blizn laser nieablacyjny znajduje również zastosowanie w niwelowaniu rozstępów.

Laser nieablacyjny – efekty

Efekty stosowania lasera nieablacyjnego są wielorakie. Do najważniejszych należy:

  • Stymulacja produkcji kolagenu: laser oddziałuje na głębokie warstwy skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu, czyli białka strukturalnego, odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Pomaga to w znacznej redukcji zmarszczek i poprawie ogólnej struktury naskórka.
  • Poprawa mikrokrążenia: laser pozytywnie wpływa na mikrokrążenie krwi w skórze, co powoduje dostarczanie większej ilości składników odżywczych i tlenu.
  • Redukcja blizn i przebarwień: frakcje lasera mogą być również stosowane do redukcji blizn i przebarwień poprzez wpływanie na procesy gojenia się skóry oraz rozkładanie nadmiaru melaniny.

Należy jednak zaznaczyć, że efekty działania urządzenia zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj lasera, sposób wykonania zabiegu oraz indywidualne cechy skóry pacjenta. Osoby chętne na przeprowadzenie terapii powinny skonsultować się z ekspertem. Warto również wcześniej sprawdzić rekomendacje, jakie otrzymał dany gabinet lekarski lub kosmetologiczny.

Laser frakcyjny nieablacyjny – cena

Ceny zabiegów przy użyciu lasera nieablacyjnego zależą przede wszystkim od obszaru ciała, który chce się poddać działaniu tego urządzenia. Najczęściej pacjenci chcą poprawić wygląd swojego czoła, policzków oraz okolic oczu i ust. W przypadku problematycznych obszarów, które trzeba będzie poddać więcej niż jednemu zabiegowi, opłacalnym rozwiązaniem staje się zakup pakietu składającego się z kilku sesji. Cena pojedynczego zabiegu może być również uzależniona od poziomu i celu zabiegu. 

W Klinice Roseti Med&Beauty znajdziesz rozmaite zabiegi z branży kosmetologicznej, w tym laseroterapię. Ceny za poszczególne partie ciała są wymienione w cenniku ‒ zapraszamy do zapoznania się z nim.

Laser ablacyjny a nieablacyjny

Laser frakcyjny ablacyjny i nieablacyjny dzielą istotne różnice. Najważniejszą z nich jest to, że laser ablacyjny oddziałuje również na wewnętrzną część skóry. Odznacza się zdecydowanie większą mocą niż laser nieablacyjny frakcyjny. Jego zastosowanie powoduje również większe podrażnienie, a skóra po tego typu terapii może pozostać zaczerwieniona na nawet przez kilka dni. Ze względu na to, że laser ablacyjny charakteryzuje się zdecydowanie większym zakresem oddziaływania, jest on polecany do walki z trudnymi do usunięcia zmianami skórnymi. Stosuje się go przede wszystkim do usuwania głębokich blizn i rozstępów. 

Istotną różnicą jest również to, że w przypadku lasera ablacyjnego proces odnowy kolagenu trwa znacznie dłużej, bo nawet kilkanaście miesięcy. Laser nieablacyjny poleca się natomiast w przypadku powierzchownych zmian, takich jak na przykład te niewielkie blizny oraz przebarwienia. Nie ma zatem odpowiedzi na pytanie, który laser jest lepszy. Wszystko zależy od stanu skóry pacjenta, a także oczekiwanych efektów i potrzeb. 

Umów się na laser w Roseti Med&Beauty!

Skuteczność zabiegu jest ściśle uzależniona od klasy i certyfikacji sprzętu Przed wykonaniem zabiegu specjalista powinien odpowiednio skalibrować urządzenie. W celu uzyskania informacji na temat zabiegów poprawiających wygląd skóry lub pozwalających pozbyć się widocznych zmian, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, a wykorzystywane przez nas lasery cechują się wysoką skutecznością działania. Ponadto stale inwestujemy w nowy sprzęt, umiejętności naszego personelu, a także na bieżąco śledzimy nowości w branży kosmetologicznej, co później możesz zauważyć w oferowanych zabiegach. Zespół naszej kliniki jest do Twojej dyspozycji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *