Co daje nam dermapen?

Dbanie o skórę, jej ładny i zdrowy wygląd jest ważnym tematem dla wielu osób. Zabiegi medycyny estetycznej, jakie oferują różne salony piękności, w tym klinika Roseti Med&Beauty, to dobry pomysł na zapewnienie Twojej skórze profesjonalnej opieki na najwyższym poziomie. Jednym ze skutecznych zabiegów stosowanych na skórę jest dermapen. Sprawdźmy zatem, na czym polega zabieg z wykorzystaniem dermapenu, dla kogo jest przeznaczony i jakie płyną z niego korzyści.

Dermapen – co to jest?

Dermapen to niewielkie urządzenie wielkości długopisu zakończonego małą głowicą z bardzo cienkimi igłami. Wykorzystuje się go w zabiegach z dziedziny kosmetologii i dermatologii, które polegają na wykonywaniu mikronakłuć skóry. Zabiegi te znane są również pod nazwą mezoterapii mikroigłowej. Poprzez urządzenie aplikuje się ampułki lub serum przeznaczone specjalnie do mezoterapii mikroigłowej. Preparaty zawierają aktywne składniki, które mają wzmocnić efekty stosowania terapii. Przed wykonaniem zabiegu specjalistka najczęściej informuje o tym, jakie składniki są zastosowane.

Zabieg z użyciem dermapenu powinien być przeprowadzony tylko przez odpowiednio wyszkolony personel medyczny w celu zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności procedury. Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu mezoterapii igłowej zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej. 

Zastosowanie dermapenu

Wśród wskazań, jakimi warto się kierować przy wyborze zabiegu z dermapenem, znajdują się przede wszystkim:

 • cienie pod oczami,
 • wiotka i zmęczona skóra twarzy,
 • zmarszczki,
 • blizny (potrądzikowe lub pooperacyjne),
 • rozstępy.

Dermapen – w jakim wieku?

Z dermapenu mogą korzystać dorośli, a w uzasadnionych przypadkach również i nastolatkowie. Istotne są indywidualne potrzeby skóry i cel terapii – nie ma ściśle określonego wieku, w którym można przeprowadzać mezoterapię mikroigłową twarzy. Zazwyczaj ten zabieg jest stosowany u osób z dojrzałą cerą, na której pojawiły się zmarszczki, przebarwienia lub blizny. W przypadku młodszych osób decyzja o rozpoczęciu zabiegów zależy od indywidualnej oceny lekarza – dermapen stosuje się na przykład u nastolatków z bliznami potrądzikowymi lub cierpiącym na łysienie plackowate. Niezależnie od wieku pacjenta zaleca się konsultację z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej.

Co jest lepsze: dermapen czy laser frakcyjny?

Wybór między dermapenem a laserem frakcyjnym zależy od indywidualnych preferencji klientki, potrzeb jej skóry oraz zaleceń kosmetolożki bądź innej specjalistki. Oba zabiegi, wykorzystujące te urządzenia, mają nieco inne zastosowanie. Dermapen przede wszystkim stymuluje procesy regeneracyjne, a po jego wykorzystaniu czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Technologia cechuje się wysoką skutecznością w zakresie poprawy ogólnego stanu skóry oraz redukcji blizn potrądzikowych, zmarszczek oraz przebarwień – jest to zatem idealny zabieg na twarz po 30. roku życia

Natomiast przy użyciu lasera frakcyjnego stosuje się wiązkę laserową do tworzenia kontrolowanych mikrouszkodzeń na skórze. Zabieg oddziałuje na głębsze warstwy skóry, dlatego cechuje się większą skutecznością. Ma szersze zastosowanie – można wykorzystać go do redukcji zmarszczek, blizn, rozstępów, przebarwień, a także do ogólnej poprawy struktury i elastyczności skóry. Liczba sesji zależy od rodzaju użytych wiązek laserowych. Laser frakcyjny to idealne rozwiązanie dla osób, które zadają sobie pytanie: jaki zabieg na twarz zadziała po 40-tce?

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny to skuteczna metoda poprawy wyglądu skóry, redukcji blizn, zmarszczek, przebarwień oraz ogólnego odmłodzenia skóry. Do charakterystycznych elementów tej terapii należy:

 • Działanie poprzez frakcjonowanie: laser oddziałuje na skórę w wyniku frakcjonowania, co oznacza, że jest podzielony na mikroskopijne wiązki, które są w stanie głęboko penetrować skórę.
 • Mikrouszkodzenia skóry: przy użyciu lasera dochodzi do powstawania kontrolowanych mikrouszkodzeń w tkance skórnej, dzięki czemu pobudzane są jej naturalne procesy regeneracyjne. W ten sposób dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym do poprawy tekstury skóry.
 • Wysoka precyzja: laser jest precyzyjnym narzędziem, które pozwala lekarzowi na działanie w obrębie ściśle określonego obszaru.
 • Możliwość wyboru różnych laserów: istnieje wiele różnych rodzajów laserów frakcyjnych, w tym CO2 RF, Er:YAG, czy Nd:YAG. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Wybór konkretnego lasera frakcyjnego zależy od kondycji skóry i celu terapii.
 • Długotrwały efekt: zabiegi laserowe na twarz dają długotrwałe efekty. Po jakim czasie się pojawiają? Już po kilku dniach jest zauważalna poprawa, jednak na całkowity efekt trzeba poczekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Zastosowanie lasera frakcyjnego z osoczem bogatopłytkowym skraca czas oczekiwania na to, kiedy pojawią się efekty zabiegu.
 • Stosunkowo długa rekonwalescencja: charakterystyczne objawy po wykonaniu zabiegu to między innymi zaczerwienienie, obrzęk i złuszczanie się skóry, które ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni do kilku tygodni. Trzeba zatem być gotową na to, że przez pewien czas twarz nie będzie wyglądała korzystnie – efekty są jednak warte poświęcenia. Stosowanie się do zaleceń specjalistki przeprowadzającej zabieg skraca okres gojenia się skóry.

Trudny wybór? Skonsultuj się z kliniką Roseti Med&Beauty!

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który zabieg jest bardziej polecany – dermapen czy laser frakcyjny. Ostateczna decyzja powinna zostać podjęta po konsultacji z lekarzem lub kosmetolożką – to oni właściwie ocenią stan skóry i oczekiwania klientki. Ważne jest również uwzględnienie takich czynników jak koszty, czas rekonwalescencji i ewentualne przeciwwskazania. Przed zdecydowaniem się na ofertę danego salonu warto sprawdzić zakres jego specjalizacji, a także doświadczenie zatrudnionej kadry. Wiele gabinetów decyduje się na umieszczenie zdjęć przedstawiających efekty wykonania danego zabiegu. Dzięki temu zainteresowane osoby mogą ocenić, czy dana usługa spełnia ich oczekiwania. 

W klinice Roseti Med&Beauty zapewniamy Ci możliwość uzyskania profesjonalnego doradztwa – jeśli tylko masz pytania o jakikolwiek zabieg, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistkami! Przedstawimy ci naszą ofertę wraz z cennikiem i razem dobierzemy najlepszy zabieg dla Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *