Jak pozbyć się worków i cieni pod oczami?

Skóra wokół oczu jest delikatna i znacznie cieńsza od skóry twarzy. Ponadto jest słabo ukrwiona oraz nie zawiera tkanki tłuszczowej. Z tych względów niedoskonałości, jakie pojawiają się w okolicach oczu, są znacznie bardziej widoczne niż w innych częściach twarzy. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, aby skutecznie zaradzić nieestetycznym workom pod oczami. Skorzystaj z doświadczenia specjalistów z kliniki medycyny estetycznej Roseti Med&Beauty i dowiedz się, jak szybko pozbyć się worków pod oczami!

Worki pod oczami – jak je usunąć?

Pojawienie się worków pod oczami może mieć różne przyczyny. Należy do nich między innymi prowadzenie niewłaściwego trybu życia, czyli niedobór snu, zbyt duża ilość stresu, a także ogólne zmęczenie organizmu. Pojawianiu się niedoskonałości wokół oczu sprzyja również niewłaściwa dieta, w tym spożywanie dużych ilości przetworzonego jedzenia oraz dostarczanie zbyt małej ilości wody. Co zrobić na worki pod oczami? Żeby pozbyć się tej nieestetycznej przypadłości można zmienić swój tryb życia, skorzystać z naturalnych metod niwelowania obrzęków w okolicach oczu lub wybrać sprawdzone metody w postaci zabiegów medycyny estetycznej. Niekiedy jednak defekt jest związany ze starzeniem się organizmu. Z wiekiem w okolicach oczu może dojść do powstania przepuklin tłuszczowych, które można usunąć jedynie chirurgicznie.

Szybki sposób na worki pod oczami

Co pomaga na worki pod oczami? Sposobem na to, aby trwale usunąć worki pod oczami, jest zabieg blefaroplastyki powieki dolnej. Polega on na nadaniu właściwego kształtu powiece poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Blefaroplastykę poleca się nie tylko w celu zapewnienia estetycznego wyglądu twarzy, ale również dla poprawy komfortu widzenia. Usunięcie nadmiaru skóry poszerza pole widzenia oraz niweluje uczucie ciężkości powiek. Usługa jest poprzedzona szczegółowym wywiadem. Wykonuje ją specjalista z zakresu medycyny estetycznej. Podczas przeprowadzania zabiegu dokłada on wszelkich starań ku temu, aby blizna była jak najmniej widoczna. Korektę oczu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa ona maksymalnie półtorej godziny. Efekty widoczne są niemalże od razu, chociaż należy być gotowym na pojawienie się lekkiej opuchlizny i zasinienia twarzy przez pewien czas po zabiegu.

Jak zniwelować worki pod oczami? Naturalne sposoby

Istnieją również naturalne, bezinwazyjne metody na zniwelowanie worków pod oczami. Nie zawsze jednak przynoszą one efekty, a jeśli są już one widoczne, to utrzymują się wyjątkowo krótko. Do najczęściej wykonywanych domowych zabiegów na worki pod oczami należą między innymi okłady z rumianku, lodu lub plasterków z ogórka. Można również sięgnąć po specjalne kremy, które wcześniej poleca się schłodzić w lodówce. Pewną skutecznością w niwelowaniu cieni pod oczami odznacza się również kofeina, dlatego płatki pod oczy często zawierają ten składnik. Za występowanie worków pod oczami w wielu przypadkach odpowiada nagromadzenie się limfy. Dlatego też, szukając sposobu na to, jak zwalczyć worki pod oczami, weź pod uwagę kolejny sposób na ich pozbycie się, którym jest regularne przeprowadzanie masażu limfatycznego w okolicach oczu. Ponadto jako naturalną metodę walki z cieniami pod oczami zaleca się zmianę diety na zdrowszą, a także wprowadzenie do niej produktów bogatych w witaminę K oraz żelazo. Oprócz tego wskazane jest rzucenie palenia i picia alkoholu. Osoby, które chcą pożegnać się z problemem worków pod oczami, powinny chronić cienką skórę pod oczami przed działaniem promieni UV oraz dbać o odpowiednią ilość snu na co dzień. Jeśli pomimo stosowania się do tych zaleceń, problem stale się utrzymuje, pozostaje jedynie konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej.

Jak zlikwidować worki pod oczami – inne zabiegi w centrum medycyny estetycznej

W naszych gabinetach oferujemy szereg skutecznych zabiegów przywracających piękny wygląd twarzy. Co wybrać na worki pod oczami? Oprócz wspomnianej wcześniej blefaroplastyki podejmujemy się wykonywania takich usług jak:

  • Mezoterapia igłowa– polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych mających poprawić kondycję naskórka. W skład preparatu wchodzą witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy, a także osocze bogatopłytkowe. Skóra staje się bardziej napięta oraz produkuje więcej włókien kolagenowych. Dzięki temu twarz odzyskuje witalność i młody wygląd.
  • Mezoterapia bezigłowa – stanowi alternatywę dla opisanego wyżej, bardziej inwazyjnego zabiegu. Jest to uniwersalny zabieg medycyny estetycznej, który pomoże nie tylko na worki pod oczami. Przyczynia się on do ogólnej poprawy kondycji skóry, w tym polepszenia przepływu limfy i krwi, a także redukcji zmarszczek. Może być wykonywany u osób, u których występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu igłowego.
  • Podanie osacza bogatopłytkowego – skuteczny zabieg na worki pod oczami, który poprawia ukrwienie skóry, a także wygładza fałdy i zmarszczki.

Żeby uzyskać oczekiwane efekty należy wykonać serię opisanych wyżej zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Jeżeli ciągle zastanawiasz się nad tym, jak przy pomocy medycyny estetycznej możesz zlikwidować worki pod oczami, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami. Po rozmowie z Tobą podpowiemy, jakie zabiegi kosmetyczne na worki pod oczami warto wybrać w Twoim przypadku. Nasz profesjonalny zespół zapewnia doradztwo w wyborze odpowiedniego zabiegu, a także zapewni Ci komfort zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. Każda usługa w naszej klinice jest wykonywana z najwyższą starannością przy użyciu wysokiej jakości sprzętu. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *