Jak obniżyć poziom stresu?

Strach przed zachorowaniem, konieczność spędzania czasu w domu z całą rodziną, problemy finansowe – to tylko kilka przyczyn wzmożonego napięcia, z jakim może zmagać się każdy z nas. Jak sobie pomóc? Czy medycyna naturalna i aromaterapia są skuteczne?

Czy korzystanie z dobrodziejstw aromaterapii pomoże nam w walce ze stresem? Jak najbardziej! Olejki eteryczne mogą wpływać na nasze samopoczucie, a w połączeniu z wprowadzeniem zmian w życiu mogą stać się Twoją siłą napędową do reorganizacji dnia codziennego. Jakie zapachy zredukują stres? 

Aby maksymalnie czerpać z dobrodziejstw aromaterapii w celu redukcji stresu, wybierzmy świece zapachowe z czystymi olejkami eterycznymi. Co ciekawe, olejki eteryczne mają podwójne działanie – potrafią uspokoić i stymulować. Dlatego też część olejków eterycznych uznaje się za adaptogeny, ponieważ potrafią „dostosować się” do aktualnych potrzeb człowieka.

Prym zdecydowanie wiedzie tutaj olejek lawendowy . Możesz wybierać spośród naturalnych świec z eterycznym olejkiem lawendowym. Olejek lawendowy poprawia koncentrację, redukuje stres, zmniejsza nadmierne pobudzenie i pomaga w walce z bezsennością.

Olejek cynamonowy to kolejny sprzymierzeniec w walce ze stresem. Olejek z liści cynamonu ma działanie przeciwzapalne i pomaga łagodzić bóle mięśni i stawów po długim i stresującym dniu. Jeśli czujesz się wyczerpany fizycznie i psychicznie, olejek cynamonowy doda Ci energii do działania. 

Kolejnym godnym uwagi olejkiem jest olejek z drzewa cedrowego. Pomaga on zredukować napięcie i stres, działa też uspokajająco na umysł. Zapach drewna cedrowego pozytywnie wpływa na wydzielanie serotoniny, co pomaga w zachowaniu dobrego nastroju.

Olejek jaśminowy w świetle ostatnich badań może działać na nasz organizm równie uspokajająco, jak… „valium”! Tradycyjnie olejek jaśminowy był używany od wieków jako sposób na walkę z depresją, niepokojem, napięciem i bezsennością oraz niskim libido. Dzisiejsze badania dowiodły, że nasi przodkowie wiedzieli, co dobre. Olejek jaśminowy nie tylko poprawia nastrój, ale też pomaga poczuć się bardziej optymistycznie i nabrać pewności siebie.

Weź zatem głęboki wdech, uśmiechnij się do siebie i zrelaksuj!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *