Zabiegi oczyszczające
Proponujemy dwa rodzaje zabiegów: oczyszczanie manualne twarzy oraz oczyszczanie manualne pleców
Eksfoliacja – lub inaczej peeling, abrazja czy też ablacja, której głównym zadaniem jest złuszczenie starego, martwego naskórka. W wyniku tego zabiegu skóra pozostaje rozjaśniona, przebarwienia są zredukowane, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Do usunięcia starego naskórka wykorzystuje się najczęściej alfahydroksykwasy (AHA). Pomimo tego, że nazwa ta brzmi może dosyć groźnie, to warto wspomnieć, że kwasy AHA występują naturalnie i są całkowicie bezpieczne.
Kwas migdałowy
Jest jednym z częściej wykorzystywanych kwasów kosmetycznych. Pozyskuje się go w procesie hydrolizy gorzkich migdałów. Charakteryzuje się znakomitymi właściwościami terapeutycznymi. Jest całkowicie bezpieczny i łagodny, a jego antybakteryjne działanie znakomicie redukuje łagodne stany zapalne skóry, redukuje łojotok. Z tego względu jest szczególnie polecany na cerę tłustą i trądzikową.
Kwas glikolowy
Pozyskiwany obecnie z trzciny cukrowej może być wykorzystywany w zabiegach eksfoliacji w różnych stężeniach. Działa pozytywnie na skórę naznaczoną trądzikiem i zaskórniakami. Kwas ten poprawia również kolorystykę skóry, redukuje rozszerzone pory i blizny, a także zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek. Wykazano, że kwas glikolowy pobudza krążenie krwi w skórze poddawanej zabiegowi, przez co jej metabolizm jest znacznie lepszy.
Kwas pirogronowy
Powstaje w procesie fermentacji różnych owoców. Wykazuje właściwości dermoplastyczne oraz antymikrobowe. Cechuje się szybkością działania i wnikania w skórę. Pomimo silnego i agresywnego działania złuszczającego jest on bezpieczny, a zabiegi z jego wykorzystaniem nie są bolesne. Tak jak pozostałe kwasy stymuluje skórę do produkcji kolagenu, redukuje przebarwienia i łojotok, a także zmniejsza widoczność zmarszczek i blizn.
Przeciwwskazania
- nowotwory,
- stany zapalne skóry,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- mechaniczne uszkodzenia skóry,
- tendencja do tworzenia się blizn przerostowych,
- trądzik ropowiczy i różowaty,
- niedawno przeprowadzony zabieg chirurgiczny (w okolicach miejsca eksfoliacji),
- opryszczka,
- alergia na kwasy wykorzystywane w zabiegu.