INDIBA
nowoczesna metoda w medycynie estetycznej
W obszarze medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej nowych i skutecznych technik, które pomagają poprawić wygląd różnych części ciała. Ze względu na niezwykle wszechstronne zastosowanie dużą popularnością cieszą się zabiegi INDIBA. Jest to metoda, która w bezinwazyjny sposób pomaga redukować blizny, cellulit, ale też pomaga w regeneracji tkanek.
Terapia INDIBA ‒ jak działa taki zabieg?
Zastanawiasz się, na czym właściwie polega zabieg INDIBA? Już odpowiadamy! INDIBA wykorzystuje technologię radiofrekwencji (urządzenie wysyła fale radiowe o częstotliwości 448 Hz), która pozwala na bezinwazyjne dostarczanie w wybrane miejsce kontrolowanej ilości energii. Co ważne, zabieg INDIBA działa na poziomie komórkowym, dzięki czemu jej efekty są zauważalne nawet po pierwszych sesjach. Zabieg INDIBA polega zatem na głębokim ogrzewaniu tkanek, co stymuluje w nich procesy regeneracyjne oraz poprawia metabolizm komórkowy. W efekcie pacjenci mogą liczyć na zwiększenie elastyczności skóry, redukcję zmarszczek, poprawę kolorytu oraz modelowanie ciała. INDIBA jest także techniką wykorzystywaną w zakresie fizjoterapii, np. do przyspieszania procesu gojenia, zmniejszania bólu czy poprawy mobilności tkanek.
INDIBA ‒ jakie zabiegi wyróżniamy?
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zabiegów INDIBA. Co mogą one zaoferować i gdzie są wykorzystywane?
- INDIBA Deep Care oraz INDIBA Deep Beauty ‒ te zabiegi koncentrują się na efektach kosmetologicznych i dotyczą głównie poprawy wyglądu skóry, jej liftingu, redukcji blizn czy zmian trądzikowych itd.
- INDIBA Active ‒ zabiegi tego typu wykorzystywane są w zakresie regeneracji sportowej: redukują ból, zwiększają ruchomość stawów itd.
- INDIBA Pluma ‒ z tych zabiegów korzystają specjaliści z obszaru uroginekologii.
- INDIBA Animal Health ‒ zabiegi z użyciem fal radiowych pozwalają również skuteczniej pomagać zwierzętom w leczeniu ich urazów.
Zabieg INDIBA
na twarz
Jeśli Twoim celem jest odmłodzenie i odświeżenie cery bez konieczności przechodzenia inwazyjnych metod, INDIBA będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Technologia ta wykorzystuje działanie na głębokich warstwach skóry i poprzez stymulację procesów regeneracyjnych przyczynia się do polepszenia jej elastyczności. Wskazaniem do zastosowania zabiegu INDIBA na twarz może być:
- potrzeba odmłodzenia skóry,
- poprawa kolorytu i struktury cery,
- przeciwdziałanie wiotczeniu skóry, które objawia się np. opadającymi policzkami,
- zmniejszenie obrzęku pod oczami (tzw. worki i cienie),
- regeneracja po innych, bardziej inwazyjnych, zabiegach medycyny estetycznej (np. laseroterapii),
- profilaktyka przeciwstarzeniowa.
INDIBA na blizny
INDIBA sprawdza się również jako wsparcie w redukcji blizn – zarówno potrądzikowych, jak i chirurgicznych. Dzięki właściwościom regeneracyjnym i poprawie krążenia, terapia przyspiesza proces odbudowy tkanek i wspiera gojenie blizn, co prowadzi do ich zmniejszenia i wygładzenia.
INDIBA
na brzuch
Jak już wiadomo, kluczowe w zabiegach INDIBA jest ciepło. Warto podkreślić, że procesy termiczne wspomagają metabolizm komórkowy, co może być widoczne jako zmniejszona tkanka tłuszczowa i wygładzenie skóry. Dzięki temu INDIBA jest świetnym rozwiązaniem dla osób, których celem jest modelowanie i ujędrnianie skóry w okolicy brzucha. Zabieg INDIBA może być zatem skuteczny zarówno w przypadku kobiet po porodzie, a także innych osób, które zmagają się z utratą jędrności skóry na brzuchu.
INDIBA na cellulit
Walka z cellulitem często jest żmudna i wymaga systematyczności. Z zabiegami INDIBA proces redukcji cellulitu można sobie ułatwić! Jednym z ważniejszych efektów zabiegu INDIBA jest poprawa mikrokrążenia: lepsza cyrkulacja zarówno krwi, jak i limfy pomaga rozbijać komórki tłuszczowe, które generują tzw. „skórkę pomarańczową”. Regularne sesje z wykorzystaniem urządzenia INDIBA mogą ujawnić wyraźny efekt wygładzonej skóry, wolnej od cellulitu.
INDIBA ‒ kiedy możesz spodziewać się efektów?
Działanie zabiegu INDIBA przynosi wiele korzyści ‒ zarówno zdrowotnych, jak i tych estetycznych. Biorąc pod uwagę cele wizualne, w gabinecie medycyny estetycznej najczęściej można zaobserwować:
- poprawę jędrności i elastyczności skóry,
- redukcję zmarszczek,
- spłycenie blizn i rozstępów,
- zmniejszenie widoczności cellulitu,
- ujędrnienie i modelowanie sylwetki,
- poprawę mikrocyrkulacji,
- redukcję obrzęków,
- zmniejszenie wiotkości skóry,
- redukcję tkanki tłuszczowej,
- zalecaną po zabiegach operacyjnych (znacznie skraca czas leczenia blizn i krwiaków),
- zapobieganie zrostom i zwłóknieniom.
Efekty te widoczną są najczęściej po kilku sesjach, choć w niektórych przypadkach rezultat może być na tyle spektakularny, że poprawę obserwuje się już po pierwszym zabiegu. Pamiętaj, że większość zastosowań może wymagać serii zabiegów i dopiero regularne stosowanie zabiegu INDIBA przyniesie oczekiwane wyniki.
INDIBA ‒ przeciwwskazania do zabiegu
INDIBA to zabieg bezinwazyjny, a zatem dość bezpieczny. Nie wymaga np. specjalnego czasu na rekonwalescencję pozabiegową. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Nie zaleca się stosowania tego rodzaju terapii m.in. w przypadku:
- ciąży,
- posiadania metalowych implantów w obszarze zabiegu,
- poważnych problemów z sercem,
- niektórych chorób autoimmunologicznych,
- otwartych ran lub stanów zapalnych skóry.
Każdorazowo przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu, specjalista omówi z Tobą indywidualne potrzeby i stan Twojego zdrowia ‒ po to, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.
Wskazania
Kiedy zalecamy skorzystanie z zabiegu INDIBA?
- napięcia, blokady powięzi i mięśni,
- nietrzymanie moczu,
- problemy z utrzymaniem kału,
- bóle w okolicy miednicy
- poprawa napięcie mięśni pochwy, przyspieszy rekonwalescencję po uszkodzeniach krocza przy porodzie,
- hemoroidy,
- przerost gruczołu krokowego.
Sugerowana liczba sesji
Aby uzyskać zamierzony efekt należy skorzystać z min. 6 sesji. W przypadku pracy z blizną, jest to kwestia indywidualna. (min. 9 sesji). Zabiegi należy powtarzać najlepiej co 2 dni, czyli 3 razy w tygodniu. Tkanki regenerują się jeszcze do 3 miesięcy po zakończeniu terapii. W celu lepszych i długotrwałych efektów, należy po ok. 5/6 miesiącach wykonać zabieg przypominający.
Zastosowanie INDIBIA w fizjokosmetyce
Kontrolowany wzrost temperatury tkanek, na których wykonywany jest zabieg, stymuluje je do działania i sprawia, że zaczynają one syntetyzować kolagen i elastynę. Dzięki temu stają się bardziej nawilżone i elastyczne.
INDIBA ‒ cena zabiegu
Czas trwania zabiegu jest uzależniony od tego, na jak dużą część ciała działamy (zwykle zamyka się on w przedziale 30‒90 minut). Cena zabiegu INDIBA ‒ podobnie ‒ zależy najczęściej od wielkości obszaru ciała, w jakim jest prowadzona terapia ‒ nieco inne kwoty przypadną na twarz, a inne przypadną na brzuch czy uda. Pojedyncza sesja to zwykle inwestycja rzędu 150‒400 zł. Warto jednak sprawdzić, czy cel terapii nie wymaga serii zabiegów ‒ w takim przypadku gabinety często oferują upust podczas wykupienia od razu kilku zabiegów. Koszt pojedynczego zabiegu INDIBA w klinice medycyny estetycznej Roseti Med&Beauty znajdziesz na naszej stronie w zakładce cennik.
Zadzwoń do nas, jeśli nie masz pewności, czy zabieg INDIBA jest dla Ciebie. Zyskasz wyczerpujące odpowiedzi na pytania, a w razie potrzeby umówimy Cię na konsultację do jednej z naszych specjalistek!