f

Fizjoterapia

W gabinetach myślenickiej kliniki Roseti Med&Beauty oferujemy pakiet zabiegów fizjoterapeutycznych. Jakie płyną z nich korzyści i komu są polecane?

„Ruch to zdrowie!” – takie hasło z pewnością słyszeliśmy wszyscy wielokrotnie. Jednak świadomość tego, jak ważne są prawidłowo działające narządy ruchu oraz ile zdziałać może właściwa stymulacja ludzkiego ciała – to dociera do nas zwykle w momencie, kiedy potrzebujemy fizjoterapeuty, czyli specjalisty, który jest w stanie postawić nas na nogi – nieraz dosłownie.

Masaż klasyczny 

Masaż relaksacyjny

Masaż Kobido 

Terapia mięśniowo-powięziowa

Terapia blizny

Fizjoterapia – naturalna dziedzina medycyny

Na początku warto się zastanowić, czym tak właściwie jest fizjoterapia. Jest to obszar dosyć rozległy, a jego najważniejszą rolą jest praca nad możliwościami ruchowymi człowieka. Fizjoterapia zajmuje się więc nie tylko przywracaniem pełnej sprawności fizycznej narządów ruchu, ale także zachowaniem i poprawą ich funkcjonowania. W ramach działań fizjoterapeutycznych możemy wyróżnić trzy kluczowe sfery:

  • fizykoterapia– w jej ramach terapeuta wpływa na regenerację tkanek bodźcami zewnętrznymi, takimi jak ultradźwięki, prąd elektryczny, światło, wysokie czy niskie temperatury itp.;
  • kinezyterapia– tutaj nieodzowną i terapeutyczną wartość ma ruch pacjenta: odpowiednie ćwiczenia pomagają zwiększyć wytrzymałość mięśniową, powiększają zakres ruchów, ale i pozytywnie wpływają na wszelkie wady postawy oraz miejscowe urazy;
  • terapia manualna– w jej zakresie mieszczą się spotkania z fizjoterapeutą, który, znając charakterystykę działania poszczególnych części ciała, jest w stanie poprzez masaż czy ucisk dłońmi pokierować układ mięśniowo-nerwowy, tkanki miękkie czy stawy w stronę regeneracji i zdrowienia.

Fizjoterapeuta w Myślenicach

Szukasz doświadczonego i wykwalifikowanego specjalisty w zakresie fizjoterapii? W klinice Roseti Med&Beauty oddajesz się w ręce zespołu wybitnych ekspertów. Nasza fizjoterapeutka Karolina jest osobą, która wciąż podnosi swoje kwalifikacje na rozmaitych szkoleniach. Z chęcią pomoże Ci rozpoznać problem i przywrócić sprawność mięśni oraz stawów.

regeneracja active, klinika medycyny estetycznej roseti med&beauty w myślenicach

Jak wygląda praca
z fizjoterapeutą?

W naszym gabinecie z każdym pacjentem przeprowadza się dokładny wywiad. Dzięki temu można określić, jakie są objawy schorzenia i jakie pacjent ma potrzeby terapeutyczne. Fizjoterapeuta w myślenickiej Roseti Med&Beauty z uwagą analizuje stan zdrowia pacjenta i proponuje konkretny, indywidualny plan terapii.

W ofercie zabiegów fizjoterapeutycznych kliniki Roseti Med&Beauty znajdziesz:

  • Kompleksową terapię mięśniowo-powięziową. Ta nowoczesna metoda będzie pomocna przy wszelkiego rodzaju przeciążeniach, zwalczaniu bólu mięśni i stawów oraz ogólnej mobilizacji układu ruchowego do sprawnego funkcjonowania. Terapia powięziowa jest niezwykle skuteczna i redukuje napięcia w całym ciele człowieka. Intrygujące jest to, że na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że uszkodzona powięź (tkanka łączna) na jednym odcinku, może dawać o sobie znać w zupełnie odległym miejscu. Całościowe spojrzenie na organizm pacjenta pozwala wyeliminować tego typu przypadki.
  • Masaże:
    • klasyczny– występuje w dwóch wersjach: częściowej i całościowej – w zależności od potrzeby osoby masowanej czy zalecenia fizjoterapeuty. Masaż klasyczny regeneruje i przywraca sprawność po urazach, problemach mięśniowo-stawowych oraz przy bólach kręgosłupa.
    • relaksacyjnyz wykorzystaniem olejków – wycisza i łagodzi stres, choć jeśli terapeuta natknie się na napięcia mięśniowe, to chętnie je usunie mocniejszym dociśnięciem!

Naszym celem jest zapewnienie Ci powrotu do pełnej sprawności i pozbycie się dolegliwości bólowych na dobre! Chętnie też pomożemy Ci ukoić zestresowane ciało zabiegami relaksującymi. Wykwalifikowany personel Roseti Med&Beauty i nasza wiedza medyczna są do Twojej dyspozycji!

Komu potrzebne są zabiegi fizjoterapeutyczne?

Fizjoterapia to dziedzina, która w sporej mierze współpracuje z innymi specjalizacjami: zalecenie wizyty u fizjoterapeuty otrzymują pacjenci od ortopedów czy reumatologów. Coraz częściej jednak w gabinecie fizjoterapeutycznym pacjenci zjawiają się bezpośrednio: po konsultację, ocenę sytuacji i wdrożenie ewentualnej terapii. 

Doświadczenie pokazuje, że z usług fizjoterapeuty korzystają:

  • osoby uprawiające kontuzjogenne sporty (m.in. narciarstwo i snowboard, jeździectwo, bieganie, koszykówkę, piłkę nożną);
  • pacjenci pooperacyjni;
  • osoby, które chcą wypracować nowe, zdrowe nawyki związane z korekcją postawy ciała i narządów ruchu;
  • osoby z rozmaitymi urazami czy ograniczeniami w funkcjonowaniu poszczególnych partii ciała.

Choć część spotkań z fizjoterapeutą to praca nad profilaktyką i wzmocnieniem działania organizmu ludzkiego, nadal wielu pacjentów przychodzi na terapię w konkretnym celu, z konkretną przyczyną, która niejednokrotnie objawia się bólem. 

Z jakimi zatem schorzeniami przychodzimy do fizjoterapeuty?

Fizjoterapia to dziedzina, którą śmiało można wykorzystać w przeróżnych innych obszarach medycznych. W grupie najczęściej występujących przyczyn wizyt w gabinetach fizjoterapeutycznych znajdziemy:

  • złamania kości;
  • uszkodzenia lub zwyrodnienia stawów;
  • stany zapalne rozmaitych narządów ruchu będące wynikiem urazów, ale i nieurazowe;
  • ból w kręgosłupie na różnych jego odcinkach;
  • choroby układu nerwowego, np. stwardnienie rozsiane;
  • urazy kręgosłupa, w tym uszkodzenie rdzenia kręgowego;
  • napięciowy ból głowy;
  • operacje: przebyte, jak i planowane – w przypadku tych drugich fizjoterapia i przygotowanie organizmu może okazać się istotne jeszcze przed zabiegiem.

Czy fizjoterapeuta to rehabilitant?

Pojęcia fizjoterapii i rehabilitacji często funkcjonują jako synonimy. Pojawia się tu jednak pewna nieścisłość, ponieważ rehabilitacja jest znaczeniowo dużo bardziej pojemna. Fizjoterapia zajmuje się przede wszystkim kwestiami zdrowia fizycznego, natomiast rehabilitacja – szczególnie ta powzięta na skutek poważnych uszkodzeń ciała lub niepełnosprawności – oprócz warstwy fizycznej, niesie ze sobą podnoszenie dobrostanu społecznego i psychicznego pacjenta.

Oprócz tego fizjoterapia jest dziedziną stricte medyczną, dlatego do pracy w roli fizjoterapeuty niezbędne są odpowiednie kwalifikacje, w tym ukończenie pełnych studiów z zakresu fizjoterapii.