Radiofrekwencja mikroigłowa – na czym polega zabieg i jak wpłynie na Twoją skórę?
Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wciąż rośnie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, coraz lepiej zdają sobie sprawę z dobroczynnego wpływu oferowanych przez nas rozwiązań nie tylko na wygląd, ale i zdrowie. Jedną z pozycji w naszym katalogu usług jest tajemniczo brzmiący zabieg RF. Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa i komu się ją poleca? Sprawdź, jak przebiega oraz jakich rezultatów możesz spodziewać się po skorzystaniu z zabiegu.
RF – co czeka Cię podczas zabiegu?
Brzmi dość obco, a nawet trudno: frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa (RF) – co to właściwie za zabieg? Na czym polega?
Procedura rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego, dlatego odpowiedź na częste pytanie naszych pacjentów – czy radiofrekwencja mikroigłowa boli – brzmi: nie. Co więcej, osoby, które skorzystały z zabiegu, opowiadają raczej o przyjemnych doznaniach, wynikających z rozchodzenia się ciepła. RF to bowiem połączenie mikronakłuwania oraz działania fal radiowych i prądu. W efekcie w sposób kontrolowany podnosimy temperaturę skóry, aby skłonić włókna kolagenowe do odbudowy naskórka. A to wszystko przy użyciu specjalistycznego urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej, które w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem lekarza gwarantują nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo zabiegu.
Efekty radiofrekwencji mikroigłowej
Dlaczego warto skorzystać z dobrodziejstw RF? Kiedy, po jakim czasie można się spodziewać efektów radiofrekwencji mikroigłowej? Otóż choć trzeba będzie na nie trochę poczekać (włókna kolagenowe potrzebują kilku tygodni, by związać się na nowo), zdecydowanie warto. Porównując konkretne partie ciała przed i po przeprowadzeniu radiofrekwencji mikroigłowej, można wyraźnie zauważyć między innymi:
- bardziej napiętą, gładszą i uelastycznioną skórę;
- poprawę kolorytu;
- zmniejszoną ilość tkanki tłuszczowej;
- redukcję blizn;
- likwidację rozstępów.
Jak często korzystać z radiofrekwencji mikroigłowej? Ile zabiegów najlepiej wykonać? Najbardziej zadowalające efekty przyniesie seria 3-4 zabiegów w odstępach 4- lub 6-tygodniowych. Szczegóły najlepiej omówić ze swoim lekarzem prowadzącym, który pomoże wszystko zaplanować oraz przekaże dokładne zalecenia po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej. Odpowie także na pytania o gojenie oraz możliwe skutki uboczne (powikłania) po zabiegu, takie jak tymczasowe zaczerwienienie skóry.
Radiofrekwencja mikroigłowa – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Czy każdemu tak samo poleca się RF? Dla kogo przede wszystkim rekomendowana jest radiofrekwencja mikroigłowa? A kto nie powinien korzystać z zabiegu i dlaczego?
Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej to między innymi:
- cienie pod oczami,
- podwójny podbródek,
- blizny potrądzikowe,
- zmarszczki na twarzy,
- wiotka skóra,
- opadające powieki,
- kłopoty z krążeniem (stale zimne dłonie i stopy).
Z każdą z powyższych niedogodności można poradzić sobie, stosując radiofrekwencję mikroigłową na twarz, pod oczy lub na brzuch – zależnie od tego, w jakim miejscu spodziewamy się efektów. Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o możliwość skorzystania z zabiegu. Każda osoba dorosła może zatroszczyć się o zdrowie i urodę, odwiedzając nasz gabinet. Przykładowo, radiofrekwencję mikroigłową twarzy polecamy osobom, które do niedawna borykały się z trądzikiem młodzieńczym, czego efektem są nieestetyczne blizny. Natomiast radiofrekwencja mikroigłowa na brzuch sprawdza się w przypadku chęci ujędrnienia i wymodelowania sylwetki u osób w każdym wieku.
Ze względu na zastosowanie fal radiowych RF nie przeprowadza się u kobiet w ciąży ani karmiących piersią. To, co może uniemożliwić skorzystanie z zabiegu, to także niektóre zmiany skórne – w ramach kwalifikacji do RF lekarz prowadzący zapyta Cię o ewentualne choroby i oceni, czy przebycie którejś z nich może być przeciwwskazaniem do radiofrekwencji mikroigłowej. W Roseti Med&Beauty zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie naszych pacjentów, dlatego pierwsze spotkanie to szczegółowy wywiad, mający na celu wykluczyć wszelkie ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. To także moment, w którym specjalista pomaga zdecydować, co dla danej osoby przyniesie najlepsze rezultaty: radiofrekwencja mikroigłowa czy może na przykład laser frakcyjny.
Dlaczego my? RF w Roseti Med&Beauty
Jak uzyskać satysfakcjonujące efekty i gwarancję bezpieczeństwa zabiegu? Poprzez wybór odpowiedniego miejsca, w którym poddamy się RF. Zapraszamy do nas – myślenickiej kliniki Roseti Med&Beauty. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do radiofrekwencji mikroigłowej, a jego obsługą zajmują się wykwalifikowani specjaliści. Chętnie doradzimy, jak uporać się z problemem, który towarzyszy Twojej skórze. Oferujemy atrakcyjne pakiety zabiegów dla Ciebie i Twoich bliskich.
Osoby poszukujące informacji na temat tego, ile kosztuje radiofrekwencja mikroigłowa, zachęcamy do odwiedzenia naszej zakładki z cennikiem. Można się z niej dowiedzieć, jaka jest cena wizyty konsultacyjnej u naszych specjalistów oraz z jakimi kosztami trzeba liczyć się w przypadku poszczególnych zabiegów.
Dodaj komentarz