Jak wybrać odpowiedni zabieg medycyny estetycznej na przebarwienia?
Przebarwienia na twarzy to problem, który dotyka wielu kobiet. Pojawiają się one pod wpływem działania wielu czynników. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby ograniczać ich powstawanie lub usuwać powstałe już nieestetyczne plamy.
Przebarwienia na twarzy – przyczyny powstawania
Powstawanie przebarwień wiąże się z zaburzeniem pracy melanocytów, czyli komórek znajdujących się w skórze wytwarzających melaninę. Melanina jest z kolei pigmentem, który odpowiada za kolor skóry, włosów oraz oczu. Wraz z wiekiem, a także pod wpływem trądziku, ekspozycji na słońce lub zażywania niektórych leków aktywność melanocytów zmienia się, przez co dochodzi do zmian w sposobie wytwarzania barwnika, a także jego rozmieszczania w organizmie. Skutkiem tego są nie tylko przebarwienia lub plamy, ale również siwienie.
Brązowe przebarwienia na twarzy
Plamy w odcieniach od jasnego beżu do ciemnego brązu pojawiające się na skórze twarzy zwłaszcza po ukończeniu 40. roku życia są najczęściej związane z fotostarzeniem się skóry, a więc nadmierną ekspozycją na słońce – mowa wówczas o tzw. przebarwieniach posłonecznych. Jeśli ciemne plamy pojawiają się tylko na twarzy, mają nieregularny kształt oraz jednolity kolor, może być to symptom melasmy, nazywanej również ostudą. Podobne zmiany wyglądzie skóry mogą być również wynikiem stosowania antykoncepcji, czyli tzw. przebarwienia hormonalne.
Czerwone przebarwienia na twarzy
Czerwone przebarwienia na skórze twarzy wskazują na pojawienie się stanu zapalnego. Z czerwonymi przebarwieniami walczą również często osoby o jasnej karnacji, mające skórę naczyniową z tendencją do pojawienia się rumienia.
Białe przebarwienia na skórze
Białe przebarwienia pojawiają się w wyniku zaburzeń wytwarzania melaniny. Przyczyną ich powstawania jest ekspozycja na promienie UV. Inne powody powstawania jasnych przebarwień na skórze twarzy to leczenie stanu zapalnego lub przyjmowanie kortykosteroidów. Jeśli białym plamom towarzyszy świąd, możliwe, że ma się do czynienia z łupieżem białym lub pstrym.
Fioletowe przebarwienia na skórze
Wybroczyny, czyli niewielkie fioletowe plamy na skórze, pojawiają się na skutek wynaczynienia się krwi. Jest to proces przedostawania się czerwonych krwinek przez naczynia włosowate, w których doszło do nagłego wzrostu ciśnienia krwi. Dlatego fioletowe plamy często towarzyszą urazom mechanicznym. Fioletowe przebarwienia mogą być także symptomem problemów z krzepnięciem krwi, zakażeniem lub nawet mononukleozą.
Żółte przebarwienia na twarzy
Żółte plamy pojawiające się na twarzy lub na ciele są najbardziej niepokojącym typem przebarwień. Zazwyczaj świadczą o problemach z pracą wątroby. Jeśli zauważysz takie zmiany na swoim ciele, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.
Przebarwienia na twarzy od słońca – jak powstają i jak się ich pozbyć?
Przebarwienia od słońca to wynik zaburzeń pracy melanocytów powstałych na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce. Żeby ustrzec się przed tymi nieestetycznymi zmianami należy przede wszystkim chronić się przed oddziaływaniem promieni słonecznych poprzez zakrywanie skóry. Niezbędne jest również stosowanie kremów z wysokim filtrem UV, zarówno UVB, jak i UVA.
Jeśli jednak ochrona nie wystarczy i przebarwienia staną się widoczne, pojawia się pytanie: co jest dobre na przebarwienia? Jakie zabiegi na przebarwienia posłoneczne wybrać? Jak po prostu zlikwidować tego typu przebarwienia na twarzy? Najlepszymi sposobami na ich likwidację są: mezoterapia igłowa, zabiegi przy użyciu lasera nieablacyjnego lub peelingi chemiczne.
Co na przebarwienia na twarzy po trądziku?
Przebarwienia na twarzy po trądziku mają najczęściej różowawy kolor, nieregularny kształt i są umieszczone w miejscach szczególnie widocznych, takich jak policzki oraz czoło. Co jest najlepsze na tego typu przebarwienia? Jakie zabiegi wybielające lub redukujące przebarwienia potrądzikowe na twarzy wybrać? Najskuteczniejsze zabiegi kosmetyczne na przebarwienia na twarzy po trądziku są wykonywane przy użyciu lasera, który niszczy komórki barwnika. Inny sposób na przebarwienia po pryszczach to wybielające peelingi z dodatkiem kwasów.
Przebarwienia hormonalne na twarzy – jak je usunąć?
Jak i czym usunąć przebarwienia hormonalne na skórze twarzy? Można się z nimi pożegnać np. poprzez laserowe usuwanie przebarwień, które niszczy nagromadzony pigment. O wysokiej skuteczności tego zabiegu kosmetycznego można przeczytać na niejednym forum. Alternatywę stanowią peelingi kwasowe, a także profesjonalne kosmetyki. Zabiegi na przebarwienia wykonywane w gabinecie kosmetycznym cechują się znacznie większą skutecznością niż wszelkie domowe sposoby.
Usuwanie przebarwień na twarzy – cena
Cena terapii usuwania przebarwień na twarzy zależy od wielu czynników, w tym od wybranej metody oraz liczby potrzebnych zabiegów. Pojedynczy zabieg przy użyciu lasera to koszt około 200-300 złotych, zazwyczaj również potrzebnych jest co najmniej kilka sesji, aby trwale pożegnać się z problemem.
Przebarwienia na twarzy – domowe sposoby i ich skuteczność
Domowe sposoby na przebarwienia na twarzy to maseczki na bazie soku z cytryny mającego działanie wybielające lub sody oczyszczonej, która dodatkowo oczyszcza skórę. W usuwaniu przebarwień w domowych pieleszach pomoże także kurkuma, miód oraz cynamon. Stosowanie domowych preparatów nie jest jednak zawsze bezpiecznie, jako że mogą one powodować liczne podrażnienia, zwłaszcza u posiadaczek cery wrażliwej.
Aby dowiedzieć się, jaki zabieg na przebarwienia byłby najlepszy w Twoim przypadku, skontaktuj się z obsługą kliniki Roseti Med&Beauty. Nasze specjalistki z tego zakresu z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania!
Dodaj komentarz