Jak przygotować się do pierwszej wizyty w klinice medycyny estetycznej?

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej to przede wszystkim rozmowa z lekarzem. Jej celem jest określenie wymagań klientki lub klienta względem efektów zabiegu. Konsultacja może być nieco stresująca, gdyż trzeba zmierzyć się ze swoimi kompleksami, dlatego warto dobrze się do niej przygotować, czyli ustalić, czego oczekuje się od danego specjalisty. Osoba odwiedzająca gabinet specjalisty musi być szczera. Po zapoznaniu się z jej oczekiwaniami oraz stanem zdrowia, lekarz jest w stanie wyznaczyć przeciwwskazania, a także doradzić w wyborze zabiegu.

Pierwsza wizyta w klinice

Przed pierwszym spotkaniem w klinice medycyny estetycznej warto dokładnie przemyśleć, jakie ma się problemy zdrowotne. Specjalista, do którego się udajemy, musi wiedzieć o wszelkich chorobach przewlekłych czy alergiach, z jakimi się borykamy. Warto przedstawić lekarzowi wyniki ostatnich badań i recepty, w szczególności dotyczące leków przyjmowanych stale. Należy również przygotować listę zażywanych suplementów i ziół. W dobrej klinice medycyny estetycznej wywiad przeprowadzony przez lekarza jest bardzo szczegółowy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo osobom korzystających z zabiegów. Na podstawie zebranych informacji specjalista będzie w stanie określić plan działania, przedstawi możliwe powikłania, a także odpowie na wszystkie Twoje pytania. Jest to moment w którym możesz rozwiać swoje wątpliwości, dlatego śmiało korzystaj z konsultacji.

Wymagania do zabiegu

Jeżeli lekarz uzna, że dana osoba kwalifikuje się do przeprowadzenia konkretnej usługi, zazwyczaj wręcza jej listę zawierającą wymagania do zabiegu. Różnią się one oczywiście w zależności od planowanej terapii. Na przykład w przypadku zabiegów skórnych z wykorzystaniem lasera pacjentka (lub pacjent) będzie musiała na jakiś czas zrezygnować z stosowania ziół światłouczulających, a także kosmetyków z dodatkiem kwasów oraz niektórych witamin.

Konsultacja lekarska ‒ co może z niej wyniknąć?

Podczas konsultacji lekarskiej może okazać się, że problemy estetyczne, z jakimi walczymy, są objawem pewnego zaburzenia lub choroby. Dotyczy to między innymi kobiet mających problem z nadmiernym owłosieniem, które często występuje na podłożu hormonalnym. Może zatem zdarzyć się, że podczas konsultacji w gabinecie lekarza medycyny estetycznej dostaniesz skierowanie na wykonanie określonych badań. Często przy zauważeniu niepokojących zmian skórnych zlecana jest to również badanie mikrobiologiczne, które pozwala określić, czy nie doszło do zakażenia bakteryjnego. Wówczas okazuje się, że odpowiednio dobrana terapia pomaga zwalczyć problem u jego źródeł. Specjalista przeprowadzający wywiad przed zabiegiem powinien udzielić szczegółowych wskazówek co do postępowania po zabiegu. Przestrzeganie określonych zasad jest niezwykle istotne dlatego, aby efekty danego zabiegu utrzymały się jak najdłużej oraz by uniknąć działań niepożądanych. Niektóre usługi należy również wykonywać w seriach w określonych w odstępach czasowych. W takim wypadku lekarz powinien poinformować o przewidywanej dacie kolejnego zabiegu, a także zalecanej pielęgnacji pomiędzy poszczególnymi seriami.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę?

Kwestia podstawowa to jasne określenie, dlaczego podjęto decyzję o danym zabiegu. Jeśli podzielisz się tymi przemyśleniami z lekarzem, pozwoli mu to przyjąć odpowiednią strategię, która pomoże efektywnie rozwiązać Twój problem. Kobieta, która po raz pierwszy udaje się do kliniki medycyny estetycznej, może spodziewać się od lekarza pytań na temat jej cyklu miesiączkowego, kwestii związanych z ciążą i laktacją, przebytych infekcji, a także stosowanych leków i kosmetyków. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach, takich jak na przykład leczenie choroby nowotworowej, lekarz może odmówić wykonania zabiegu ze względu na ryzyko powikłań. Jeśli pacjentka chce poddać się zabiegowi dermatologicznemu w obrębie twarzy, powinna wcześniej przeprowadzić dokładny demakijaż. 

Co zabrać ze sobą na konsultację przed zabiegiem?

Jeżeli klientka lub klient na stałe przyjmuje jakieś leki, dobrze jest spisać listę tych preparatów, a w razie wątpliwości zabrać ze sobą leki wraz z opakowaniami. Poleca się również przygotować spis suplementów, takich jak witaminy, składniki mineralne oraz inne preparaty zdrowotne. Warto być również przygotowanym na to, że w razie stwierdzenia braku jakichkolwiek przeciwwskazań specjalista może zaproponować nam przeprowadzenie danego zabiegu jeszcze tego samego dnia. Dotyczy to głównie zabiegów, które zajmują zaledwie kilkanaście minut, takich jak na przykład zastrzyk z botoksem. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy odwiedzający fachowca medycyny estetycznej wyrazi na to zgodę – każdy zabieg lub operacja są poprzedzone koniecznością złożenia podpisu na dokumencie ze zgodą. Dzięki wcześniejszemu szczegółowemu wywiadowi zyskuje się jednak pewność co do tego, że wykonanie danej usługi nie wpłynie w negatywny sposób na wyglądu lub zdrowie. Do salonu medycyny estetycznej poleca się również zabrać ze sobą listę pytań odnośnie do zabiegu, nad którą warto pomyśleć odpowiednio wcześniej. Jeżeli już teraz nasuwają Ci się jakieś pytania, zapraszamy do skontaktowania się z pracownikami naszej kliniki medycyny estetycznej. Z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *