Jak medycyna estetyczna wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie?

Poprawa wyglądu pozytywnie wpływa na samopoczucie, a tym samym na zdrowie psychiczne. Zadowolenie ze swego ciała często skutkuje większą pewnością siebie – należy jednak uważać na to, aby nie uzależnić poczucia własnej wartości od aparycji. Istnieją również przypadki, w których zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej poprawiają zdrowie fizyczne.

Wpływ medycyny estetycznej na samopoczucie

Medycyna estetyczna pozwala rozwiązywać problemy związane z kompleksami. Mogą być one obecne w życiu od urodzenia lub pojawić się wraz z oznakami starzenia, zmianą trybu życia lub chorobami. Do najczęściej stosowanych zabiegów, mających przywrócić danej osobie atrakcyjny wygląd, należy:

  • wygładzanie zmarszczek, na przykład poprzez stosowanie botoksu,
  • usuwanie blizn, rozstępów, a także nieestetycznych znamion na skórze,
  • niwelowanie takich niedoskonałości, jak małe usta lub opadające powieki.

Okazuje się, że nawet drobne poprawki w wyglądzie przynoszą spektakularne efekty. Osoby, które pozbyły się swoich kompleksów, zaczynają uznawać swój wygląd za atut, a tym samym stają się bardziej pewne siebie i mają wyższą samoocenę. Zdecydowanie zwiększa to jakość ich życia. Pozytywny obraz samego siebie rzutuje również na zachowanie – u pacjentów, którzy przeszli jedną z procedur medycyny estetycznej, można zaobserwować zmniejszenie odczuwanego lęku i niepewności. Stają się oni bardziej przebojowi zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Polepszenie wyglądu stanowi również bodziec do tego, aby zacząć dbać o siebie poprzez uprawianie sportu lub trzymanie się diety.

Medycyna estetyczna a zdrowie psychiczne

Akceptacja samego siebie to złożony temat, którego istotną częścią jest zaakceptowanie własnego wyglądu. Ma to wpływ na utrzymanie zdrowia psychicznego na oczekiwanym poziomie. Jest to szczególnie istotne w przypadłościach wstydliwych, które uniemożliwiają uczestniczenie w pewnych czynnościach lub odbierają chęć do interakcji z innymi. Do tego typu problemów należy nadmierne owłosienie, nadpotliwość, widoczne zmiany trądzikowe lub przedwczesne łysienie. Skorzystanie z zabiegu medycyny estetycznej może znacząco zmniejszyć problem lub sprawić, że zniknie on całkowicie.

Wypełnianie i powiększanie ust

Pełne i jędrne usta są symbolem kobiecości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod można się nimi cieszyć nawet przez kilka miesięcy. W naszym gabinecie modelujemy wargi za pomocą fibryny lub kwasu hialuronowego. W tym pierwszym przypadku od pacjentki pobierana jest krew, z której pozyskuje się właśnie fibrynę. Jej stopniowe uwalnianie sprawia, że usta stają się odżywione, nawilżone oraz wyraźnie uwypuklone. Dla uzyskania oczekiwanych efektów poleca się co najmniej kilka wizyt. 

Alternatywę stanowi wspomniany kwas hialuronowy, którego właściwości pozwalają nadawać tkankom więcej elastyczności. Ponadto wspomaga on produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu nawilża skórę. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany, a następnie stopniowo rozprowadzany poprzez delikatny masaż. Efekt powiększenia można uzyskać już podczas jednego zabiegu. 

Niezależnie od wybranej metody specjalista stara się, aby rezultat wyglądał jak najbardziej naturalnie. Z tego względu każdy zabieg jest poprzedzony dokładnym wywiadem z pacjentką w celu eliminacji skutków niepożądanych.

Leczenie nadpotliwości i migreny

Migrenę, czyli uporczywy ból głowy trwające nawet kilkadziesiąt godzin, a także nadpotliwość można leczyć za pomocą tej samej substancji – toksyny botulinowej, popularnie zwanej botoksem. Jej wstrzyknięcie powoduje wstrzymanie rozwoju nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych, a tym samym powstrzymanie procesów prowadzących do nadmiernej produkcji potu, a także występowania migreny. W obu przypadkach pacjenci cieszą się pozytywnymi skutkami zabiegu do nawet sześciu miesięcy od jego przeprowadzenia. Jest to rozwiązanie, które często nie tyle pozytywnie wpływa na jakość życia, lecz umożliwia jakiekolwiek funkcjonowanie, na przykład w zakresie uprawiania sportu.

Niwelowanie łysienia i nadmiernego wypadania włosów

W celu powstrzymania utraty włosów zaleca się przede wszystkim mezoterapię igłową. Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry substancji aktywnych, takich jak witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy oraz osocze bogatopłytkowe. Misją jest poprawa kondycji i nawilżenia skóry, a w efekcie ograniczenie łysienia. Skład substancji wprowadzanej do skóry jest dostosowany indywidualnie do pacjenta. Wstrzykuje się ją za pomocą niezwykle cienkiej igły, przeprowadzając małe nakłucia w odstępach około 5 milimetrów. Zaleca się wykonanie (w regularnych odstępach czasowych) co najmniej trzech do nawet sześciu zabiegów. Bujna i lśniąca czupryna znacząco przyczynia się do poprawy samooceny, a tym samym polepsza nastrój i zwiększa pewność siebie w kontaktach z innymi. Mezoterapia igłowa pozwala walczyć nie tylko z łysieniem, ale również zmarszczkami, rozstępami, przebarwieniami skórnymi, bliznami potrądzikowymi oraz z cieniami pod oczami.

Popraw swoje samopoczucie zabiegiem w klinice Roseti Med&Beauty!

Jeśli zmagasz się z jakimkolwiek elementem swojego wyglądu, który sprawia, że masz mniej pewności siebie, przez który wycofujesz się z grup społecznych i nie lubisz nowych interakcji międzyludzkich, zapisz się do naszych specjalistek już dziś. Zespół Roseti Med&Beauty oprócz tego, że posiada wysokie kwalifikacje, odznacza się ogromnym poziomem empatii. Wybierzemy zabieg, który będzie dla Ciebie najbardziej optymalny i który przywróci Ci pełną radość życia. Zapraszamy!

Masz pytania? Wyślij wiadomość!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *