Dlaczego zima to idealny czas na dbanie o urodę?

Zima to okres, w którym wiele zakładów kosmetycznych poszerza swoją ofertę. Aura za oknem sprzyja bowiem wykonywaniu niektórych zabiegów zarówno z dziedziny kosmetologii, jak i medycyny estetycznej. Sprawdź, na jakie zabiegi warto umówić się zimą w klinice Roseti Med&Beauty!

Zabiegi kosmetologiczne zimą ‒ dlaczego wtedy?

Zimę uważa się za okres sprzyjający przeprowadzaniu niektórych zabiegów kosmetycznych ze względu na takie czynniki jak:

  • Niska ilość promieni UV: zmniejszenie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe pozwala przeprowadzać zabiegi, w których stosowane są preparaty mogące powodować niechciane efekty w razie kontaktu z intensywnym światłem słonecznym.
  • Zimne powietrze: chłodniejsze powietrze zimą może być bardziej korzystne dla skóry, zwłaszcza jeśli jest ono dobrze nawilżone.
  • Wydzielanie mniejszej ilości sebum: niskie temperatury ograniczają pracę gruczołów łojowych. Pomaga to w kontrolowaniu problemów związanych z nadmiernym błyszczeniem twarzy.
  • Mniej alergenów: w sezonie zimowym liczba alergenów jest zazwyczaj niższa, dzięki czemu osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie są narażone na mniejsze podrażnienia.

Jakie zabiegi na twarz w zimie?

W okresie zimowym warto rozważyć przede wszystkim:

  • Zabiegi laserowe, których celem jest usunięcie przebarwień lub poprawa elastyczności skóry. Ochrona przed słońcem w grudniu, w styczniu czy lutym jest łatwiejsza, co może zmniejszyć ryzyko niepożądanych efektów.
  • Peelingi chemiczne, które usuwają martwe komórki skóry, poprawiając jej teksturę i rozjaśniając koloryt. Zimą, gdy łatwiej unikać kontaktu ze słońcem, ryzyko wystąpienia podrażnień staje się więc znacznie niższe.
  • Zabiegi przeciwstarzeniowe, takie jak radiofrekwencja mikroigłowa czy ultradźwięki, które pomagają w stymulacji produkcji kolagenu i poprawiają jędrność skóry.

Pielęgnacja twarzy zimą

Zimą negatywnie na kondycję skóry wpływa przede wszystkim niska temperatura, wiatr i suche powietrze. Przez to cera może stać się bardziej sucha, podrażniona i podatna na szkodliwe czynniki. Jeśli chcesz zachować jak najdłużej zdrową i promienną skórę twarzy, pamiętaj o jej ochronie zimą. Co wówczas należy brać pod uwagę?

  • Odpowiednie nawilżanie: powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach jest często suche, co może prowadzić do odwodnienia skóry. Z tego względu należy stosować nawilżające kremy, które zawierają składniki, takie jak kwas hialuronowy, glicerynę czy oleje roślinne. Warto także sięgnąć po profesjonalne zabiegi kosmetyczne utrzymujące wysoki poziom nawodnienia cery.
  • Ochrona przed słońcem: choć zimą ekspozycja na promienie UV jest znacząco niższa, nadal istnieje konieczność ochrony przed oddziaływaniem słońca na naszą skórę. Warto stosować krem z filtrem, zwłaszcza jeśli uwielbia się sporty zimowe na świeżym powietrzu.
  • Delikatne oczyszczanie: w zimie sięgaj po łagodne środki myjące, które nie naruszają bariery lipidowej skóry. Eksperci polecają także unikania zbyt ciepłej wody podczas oczyszczania twarzy, ponieważ może to dodatkowo przyczyniać się do wysuszenia skóry.
  • Stosowanie preparatów kosmetycznych bogatych w korzystne składniki: do najbardziej efektywnych należy witamina C, retinol, a także kwas hialuronowy.
  • Peelingi i maseczki: delikatne peelingi, a także regularnie wykonywane maseczki pozwalają usunąć martwe komórki oraz skutecznie odżywić skórę. Zimą warto przerzucić się na peelingi enzymatyczne.

Jaki zabieg na twarz po zimie?

Zimą skóra może być narażona na podrażnienia. Z tego względu warto postawić na zabiegi regenerujące, takie jak na przykład INDIBA. To bezinwazyjna terapia, w ramach której do tkanek doprowadza się nietermiczny oraz termiczny prąd. W ten sposób dochodzi do pobudzenia odbudowy komórek. Efekty zabiegu są wielorakie, a należy do nich między innymi polepszenie elastyczności skóry, zmniejszenie obrzęków, przyspieszenie procesu gojenia się blizn, a także redukcja cellulitu.

Jakie zabiegi na ciało w zimie?

Podobnie jak w przypadku twarzy, również w zakresie pielęgnacji ciała istnieją pewne zabiegi, jakie poleca się przeprowadzać głównie zimą. Należy do nich m.in. depilacja laserowa. Wykonuje się ją za pomocą specjalnego lasera, które emituje światło zmieniające się w energię termiczną. Jest ona następnie pochłaniana przez melaninę, z której składa się cebulka włosa. Tym samym dochodzi do jej uszkodzenia, bez jakiegokolwiek negatywnego wpływu na pozostałe tkanki. Laser diodowy można wykorzystywać do depilacji twarzy oraz ciała. Ze względu na możliwość wystąpienia podrażnień, a także przebarwień w kontakcie z promieniami słonecznymi, tego typu zabiegi najlepiej przeprowadzać właśnie zimą. Optymalny moment rozpoczęcia serii zabiegów to późna jesień, jako że dokładne pozbycie się owłosienia z danego obszaru ciała zazwyczaj wymaga co najmniej kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym.

Pielęgnacja ciała zimą

W chłodne dni warto dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią dawkę nawilżenia, zwłaszcza jeśli spędza się dużo czasu w ogrzewanych pomieszczeniach. Pamiętaj zarówno o pielęgnacji zewnętrznej, jak i o nawadnianiu wewnętrznym. Ponadto poleca się zabezpieczyć skórę przed działaniem niskich temperatur, na przykład poprzez aplikację preparatów o oleistej strukturze. Warto smarować się nimi tuż po kąpieli, aby wilgoć była zatrzymywana wewnątrz naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *