masaż twarzy kobido

KOBIDO

masaż

Przyszły do nas aż ze starożytnej Japonii i zyskują coraz większą popularność wśród osób, które szukają naturalnych metod poprawy wyglądu skóry i oczywiście relaksu. Mowa o masażach kobido, które w klinice Roseti Med&Beauty stały się prawdziwym hitem! Poznaj tajniki tego wyjątkowego masażu, jego zalety i zastosowanie. 

Masaż twarzy kobido ‒ co to jest?

Japoński masaż twarzy kobido bywa określany mianem „naturalnego liftingu twarzy”. Na czym on polega? Jest to zaawansowana technika manualna, która pozwala poprawić wygląd i funkcjonowanie skóry zarówno na jej powierzchni, jak i na głębszych warstwach tkanki mięśniowej i łącznej. Rezultatem masażu kobido jest stymulacja przepływu limfy oraz układu krążenia, co przyczynia się do zdecydowanej poprawy elastyczności skóry, jej napięcia oraz kolorytu. Masaż kobido poprawia również owal twarzy.

Warto dodać też to, co wielokrotnie słyszymy od klientek ‒ masaż kobido to połączenie terapii estetycznej z ogromną dawką relaksu!

Masaż kobido ‒ jak go wykonać?

Jak wygląda masaż kobido? Składają się na niego rozmaite ruchy rąk terapeuty: delikatne głaskanie, intensywne ugniatanie, a także dynamiczne oklepywanie czy podszczypywanie. Najpierw oczywiście masażysta rozpoczyna od ruchów relaksacyjnych i stopniowo przechodzi do ucisków bardziej zaawansowanych, które manipulują mięśnie twarzy. Sesja kobido w gabinecie masażysty trwa zazwyczaj od 60 do 90 minut, a każda jej część pobudza inne struktury skóry i mięśni.

Dla kogo
jest masaż kobido?

Masaż kobido jest też polecany jako forma szybkiego rozluźnienia twarzy przed ważnymi wydarzeniami, kiedy to chcemy, by nasza twarz wyglądała na wypoczętą i promienną.Do naszej kliniki medycyny estetycznej w Myślenicach zapraszamy na masaż kobido wszystkie osoby, które:

  • poszukują naturalnych metod odmładzania i regeneracji skóry,
  • zmagają się z dużymi napięciami mięśni twarzy,
  • chcą poprawić naturalny kontur twarzy i zredukować widoczność zmarszczek,
  • potrzebują chwili głębokiego relaksu i odprężenia tylko dla siebie.

Masaż kobido ‒ przeciwwskazania

Chociaż masaż kobido należy do zabiegów małoinwazyjnych, istnieje kilka sytuacji, w których odradzamy jego wykonanie. Przeciwwskazaniami do masażu kobido są np.:

  • stany zapalne skóry, takie jak trądzik,
  • świeże blizny lub otwarte rany na twarzy,
  • choroby zakaźne
  • choroby nowotworowe ‒ w tym przypadku zalecana jest konsultacja z lekarzem i jego opinia w kwestii przeprowadzenia takiego masażu.

Masaż kobido
‒ czy ma skutki uboczne?

Masaż kobido jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów, na jakie warto się zdecydować. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych obowiązków ‒ nie trzeba ograniczać aktywności fizycznej, można też normalnie stosować kosmetyki na twarz.Zaraz po masażu kobido może się pojawić delikatne zaczerwienie skóry, a czasem przejściowe napięcie mięśni. Nie są to jednak sytuacje, będące powodem do niepokoju. To naturalne objawy świadczące o aktywacji procesów regeneracyjnych, jakie zachodzą w różnych warstwach skóry.

Jak często wykonywać masaż kobido?

Mówi się, że przy naturalnej poprawie wyglądu skóry bardzo ważne jest regularne powtarzanie zabiegów. Tak samo jest z masażem kobido. Jak często go robić? Najlepsze ‒ czytaj: najtrwalsze ‒ efekty uzyskuje się przy skorzystaniu z serii 6‒10 zabiegów, które wykonuje się raz w tygodniu. Po takim czasie warto umawiać się ze swoim masażystą, na tzw. sesje podtrzymujące, co około 3‒4 tygodnie.

 

W naszych gabinetach takie rozplanowanie masażu kobido sprawdza się najlepiej, a klientki są bardzo zadowolone z rezultatów.

Masaż kobido ‒ efekty już po pierwszym zabiegu

Czy warto skorzystać z masażu kobido? Oczywiście! Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, co wprawia w zachwyt i zdziwienie wiele klientek naszej kliniki. Szczególne zaskoczenie pojawia się, gdy klientka robi zdjęcia porównawcze przed i po zabiegu, które mają sprawdzić jego efekt. Polecamy taką metodę również Tobie! Efekt „wow” jest gwarantowany!

 

Czego możesz się zatem spodziewać po masażach twarzy kobido?

 

  • Poprawy owalu twarzy ‒ stymulacja mięśni twarzy przyczynia się do ujędrnienia i napięcia cery. Dzięki temu kontur twarzy staje się wyraźniejszy, a efekt można porównać do delikatnego liftingu, jednak bez ingerencji chirurgicznej.
  • Wygładzenia zmarszczek ‒ lepsze krążenie krwi i limfy, a także głębokie rozluźnienie mięśni mimicznych podczas masażu kobido sprzyja redukcji drobnych zmarszczek i zmniejszeniu widoczności głębszych bruzd.
  • Redukcji opuchlizny i cieni pod oczami ‒ pobudzenie układu limfatycznego pozwala na usunięcie nagromadzonych toksyn i nadmiaru wody również z delikatnej okolicy oczu. Dzięki temu obrzęki i cienie stają się mniej widoczne.
  • Zdrowszego wyglądu skóry ‒ cera po masażu kobido wydaje się bardziej wypoczęta i zyskuje zdrowy, rozjaśniony i promienny wygląd.

Pewnie zastanawiasz się, jak długo w takim razie utrzymują się te efekty masażu kobido. Jest to oczywiście kwestia indywidualna, jednak statystyki pokazują, że po jednorazowym zabiegu jego rezultaty są widoczne przez kilka dni, do tygodnia. Z tego też powodu tak istotna jest regularność. Seria zabiegów daje nam już wyraźną poprawę jędrności skóry utrzymującą się przez kilka miesięcy ‒ szczególnie przy odpowiedniej pielęgnacji domowej i zdrowym stylu życia. Podtrzymywanie takich efektów jest możliwe wspomnianymi wcześniej sesjami przypominającymi.

Masaż kobido ‒ jak się do niego przygotować?

Na masaż kobido warto przyjść bez makijażu i bez stosowania danego dnia ciężkich kosmetyków na twarz. Koniecznie poinformuj też masażystę o swoich ewentualnych problemach skórnych lub innych zawirowaniach zdrowotnych, z jakimi się aktualnie zmagasz.

Masaż kobido
‒ cena

Ile kosztuje masaż kobido w klinice Roseti Med&Beauty? Aktualną cenę tego zabiegu sprawdzisz w zakładce cennik na naszej stronie internetowej.Zapraszamy Cię do kontaktu i umówienia się na pierwszą sesję (a może też i kolejne?) masażu kobido. Podaruj sobie chwilę głębokiego relaksu ‒ wyłącznie dla Ciebie!Zaraz po masażu kobido może się pojawić delikatne zaczerwienie skóry, a czasem przejściowe napięcie mięśni. Nie są to jednak sytuacje, będące powodem do niepokoju. To naturalne objawy świadczące o aktywacji procesów regeneracyjnych, jakie zachodzą w różnych warstwach skóry.